Loftový byt, ve kterém Taylor Swift nafotila své album z roku 1989, je na prodej za 3,2 milionů dolarů

Loftový byt, ve kterém Taylor Swift nafotila své album z roku 1989, je na prodej za 3,2 milionů dolarů

Jako nový začátek můžete využít byt v manhattanské čtvrti Flatiron, který je známý díky snímkům pořízenými pro album Taylor Swift. Čekají na vás točité schodiště, šatna i domácí kancelář. Nyní je jeho cena o půl milionu dolarů nižší.

Dvanáctipatrová budova na Broadwayi 874 se datuje do roku 1892 a najdete v ní i dvoupatrovou jednotku, která patří Sarah Johnson, dceři miliardáře a finančníka Charlese Johnsona. Spodní patro dříve vlastnil filmový režisér Tannaz Hazemi, který pomohl zpěvačce Swift se slavným focením v roce 1989 k albu Polaroids.

Původní cena bytu byla v roce 2017 6,25 milionu dolarů. V říjnu 2023, když byl prodej bytu zadán agentuře, začínala cena na 3,7 milionů dolarů a nyní klesla o 500 000 dolarů, jak uvedl New York Post jako první.

Kombinovaná bytová jednotka působí jako autentický umělecký loft. Má tři ložnice, tři vany, vysoké stropy a ocelové a skleněné schodiště, které je částečně ovinuté větvemi stromů. Je zde také měděná vana, rolovací žebřík knihovny, který vede do úložného prostoru ve stylu podkroví, a bývalá odhalená výtahová šachta, která je nyní uzavřena ve skle. Točité schody vedou do hlavní ložnice s postelí na míru, šatnou, koupelnou a přilehlou domácí kanceláří s oknem. Ve spodním patře se jednotka otevírá do chodby, která vede do otevřeného obývacího a jídelního prostoru a otevřené kuchyně ideální pro šéfkuchaře, doplněné vintage lednicí v modré barvě Tiffany.

Swift v bytě nafotila kolem 65 snímků, což je část ze 464 fotografií pořízených pro album. Majitelka Sarah Johnson zachovala většinu bytu od natáčení v původním stavu. Ručně psaný text „If you leave me I’m coming with you,” je stále načmáraný na vnitřní straně dveří. Byt má tučný měsíční poplatek za údržbu ve výši 8 568 dolarů, který se prodávající zavázal platit po dobu pěti let.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram