Lou de Betoley háčkuje své modely pro Couture celé dny

Lou de Betoley háčkuje své modely pro Couture celé dny

Neobvyklé používání tradičních ručních prací z dílny francouzské návrhářky oslnilo i Jeana Paula Gaultiera.

Konfekce versus Couture

V dnešní hektické době plné spotřebního zboží a konfekční módy, kterou měníme každou sezónu a už se k ní nevracíme, existuje jen hrstka návrhářů, kteří tvoří nadčasové kusy oblečení v duchu vysoké módy Jsou to skvostná díla, která se dají oblékat sezónu za sezónou. Mezi tyto talentované, trpělivé a nápadité návrhářky patří i Lou de Betoley

Talent z dětství

Lou je důkazem, že pokud se něco naučíme v dětství, tak v dospělosti jako když to znovu objevíme. Mladá francouzská designérka dostala od své babičkyprvní jehlu, háček a vlnuve svých pouhých 5 letech. Uháčkovala svůj první kousek, ale nelíbila se jí barva, tak pokračovala v experimentování. Zájem jí přetrval do dospělosti a svými vyjímečnými technikami zdobila i Haute Couture pro tak významný módní dům jako Jean Paul Gaultier. Celédva roky zdobila jejich šaty, legíny, boty; prostě vše, co si vzpomenete. 

 

Dlouhé hodiny a ruční práce

Tvorba francouzské návrhářky je atypická tím, že se jedná o ruční práci. Ta pochopitelně zabere čas a nedá se napodobit. Lou nepočítá svou práci na hodiny, ale na dny i týdny. Její náhodné a neplánované kombinace materiálů a vzorů jsou výsledkem spontánní tvořivosti. Precizní, ale přesto velmi neobvyklý, snad i nečekaný výsledek je unikátní svým designem, protože stejný druhý kus se vytvořit nedá. Naprostá znalost ručních prací a svého řemesla jezákladem úspěšných kreací.Lou čerpá inspiraci ze všeho kolem sebe. Vnímá svůj háčkovaný svět jako 3D hmatový diář, kde zachycuje své pocity, myšlenky a emoce. Háčkování zůstává nadále jejím nejoblíbenějším prostředkem kreativní komunikace. 

Zdroj: pinterest.com, instagram.com/loudebetoly/, vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram