Louis Vuitton se vrací na léto do  Saint-tropez s pop-upem  ARNAUD DONCKELE & MAXIME FREDERIC

Louis Vuitton se vrací na léto do Saint-tropez s pop-upem ARNAUD DONCKELE & MAXIME FREDERIC

Saint-Tropez patří mezi nejžádanější přímořská letoviska světa, své návštěvníky nepřestává okouzlovat úžasnými scenériemi a světově proslulou pohostinností. Již druhý rok po sobě představuje módní dům Louis Vuitton novou podobu restaurace Arnaud Donckele & Maxime Frédéric at Louis Vuitton, která se nachází v hotelu White 1921, nedaleko historického butiku Louis Vuitton.

 Elegantní oáza pod kulinářskou supervizí hvězdného šéfkuchaře Arnauda Donckeleho a šéfcukráře Maxima Frédérica byla otevřena 25. května.

Tento multisenzorický koncept je plný inspirace a objevů, od neo-gastronomického menu až po šik a svěží atmosféru, ve které si hosté mohou vychutnat letní art de vivre podle značky Louis Vuitton.

Arnaud a Maxime poprvé spolupracovali v pařížském podniku Cheval Blanc. Nyní se obě ikony opět setkávají a objevují společnou vizi v podobě gurmánské cesty v legendárním prostředí. Restaurace se nachází na proslulém Place des Lices a nabízí nové menu spolu s pestrým ztvárněním ikonického Monogramu Louis Vuitton – od stolování až po dekorace. Oba šéfkuchaři, původem z Normandie, společnými silami vytvořili menu, odrážející jejich sdílenou vášeň pro přetváření léty prověřeného savoir-faire ikonického módního domu do podoby gastronomického zážitku, který začíná ještě před samotnou přípravou jednotlivých chodů.

foto: se svolením Louis vuitton

Ať už se jedná o rustikální, ale zároveň sofistikovaný rajčatový koláč, divoké krevety s verbenovým sorbetem či pečené kuře s oreganem, servírované s bylinkami ovoněnou zeleninou a bramborovou kaší, Arnaud Donckele přeměňuje prémiové ingredience z lokálních zdrojů do podoby exkurze po provensálském a středomořském regionu, která potěší vaše smysly. Maxime Frédéric zatím kreativně přetváří klasické francouzské dezerty, jako je malinová Pavlova a zmrzlinový dort Vacherin, které si v restauraci můžete vychutnat po celý den. Jejich osobitý přístup k jídlu, který sahá od nejčerstvějších surovin až po velmi pečlivou přípravu, propůjčuje svěží auru každému pokrmu a je v dokonalé harmonii s řemeslnými hodnotami, jež jsou blízké srdci značky Louis Vuitton.

foto: se svolením Louis vuitton

Saint-Tropez přirozeně poskytuje restauraci elegantní, ale uvolněné zázemí. Ratanový nábytek je zdobený přírodními detaily z macramé, čalouněné prvky v celém prostoru nesou malované motivy Monogramu v elegantním oranžovém barevném schématu, inspirovaném resort kolekcí LV By the Pool. Barvy také připomínají Azurové pobřeží v 70. a 80. letech a navrací se do zlaté éry Francouzské riviéry. Tehdy byla oranžová, žlutá a okrová často k vidění na fasádách domů, plážích, oblečení i v interiérovém designu. Terasa je obklopena zelení, oživenou ikonickými květinovými akcenty Louis Vuitton.

S návratem restaurace je spojena také nová kolekce stolování Louis Vuitton Art de la Table, která se dokonale hodí k uvolněné a šik atmosféře Saint-Tropez. Kolekce je v prodeji od 31. května. Tato sezónní linie nádobí je vyrobená z jemného, čistě bílého porcelánu Limoges, a evokuje tropický ráj plný květin, korálů a mořských hvězdic. Od talířů na hlavní pokrmy, přes víceúčelové misky, až po šálky a podšálky, tyto motivy dodávají letnímu stolování kouzelný nádech. Kolekci Art de la Table můžete doplnit také prostíráním, které je v limitované edici k dispozici v buticích Louis Vuitton. Prostírání z rafiového lýka je vyrobené s maximální pozorností k detailu a je ručně tkané. Jeho klasický kulatý tvar je zvýrazněn oranžovou bordurou, kterou doplňuje jemně vyšívaný kvítek Monogramu ve středu. Dokonale tedy doplňuje oranžovou kolekci nádobí LV Resort.

V butiku s dámskou módou v Saint-Tropez najdou návštěvníci také nejnovější resort kolekci, LV By the Pool. Nedaleko restaurace jsou k vidění svěží modely, zdobené přírodními materiály, jako je ručně splétané rafiové lýko, a pestré odstíny korálové a tyrkysové na oblečení, kabelkách, obuvi, textilních a jiných doplňcích, i dalších produktech. Vzor dlaždic v akvarelovém efektu zdobí několik různých modelů kabelek, oblíbené ikony v novém pojetí jsou plné uvolněné elegance. Ve speciální limitované edici pro Saint-Tropez se představuje kabelka Saint-Tropez ONTHEGO MM Raffia, která bude nepřehlédnutelným módním doplňkem i po návratu z dovolené. Tato taška, ručně splétaná po tři dny zručnými řemeslnými mistry, se stane cenným suvenýrem, který budete s oblibou nosit po mnoho dalších let. Za butikem se nachází klidná zahrada, kde si mohou klienti vychutnat studené i teplé občerstvení. V obklopení bujné vegetace se nachází posezení v designu nového Monogramu z kolekce LV By the Pool.

Během sezóny mohou návštěvníci objevovat Saint-Tropez díky edici průvodců Louis Vuitton Summer Resorts City Guide a také na palubě speciálního vozu Mini Moke. Toto vozidlo je k dispozici na vyžádání a přepravuje hosty mezi hotelem Cheval Blanc, butikem a dalšími speciálními lokacemi pro nezapomenutelné letní zážitky.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram