Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Kaia Gerber: Kapitánka lodě

Marocké vyplutí zpodobnila mladá modelka Kaia Gerber, která patří mezi současně nejvyhledávanější modelky. Svůj půvab zdědila po své matce Cindy Crawford. Vynesla volný plášť připomínající dželabu, tradiční berberský oděv. Zpod něj se dralo šedivé sako s výraznými manžetami. Kouřové líčení a copánky modelek doplňovalo celou námořní atmosféru. Půvabná Kaia zároveň i celou show uzavírala. Konečnou cestu dobrodružství zakončila v přístavním městě Murmansk. Okouzlila všudypřítomné nejen výrazným výstřihem, ale především bílou noblesou dvouřadého prodlouženého saka s nabíranými rukávy.

Bomber ve zcela novém kabátě

Aby Ian uvolnil tvrdé námořnictvo, použil romantické prvky. Vznikly z toho volány a objemné rukávy. Ty byly velmi efektivně použity na bomberech, a tak krátká bunda dostala úplně nový rozměr. Asymetrické sukně je vhodně doplňovaly. Zadání znělo jasně: méně firemní, více moderní.

Teddy coat se sametovým povrchem

I slavné teddy coats dostaly punc novosti a svěžího nádechu. Pruhovaný v kombinaci velbloudí barvy a námořnické modře vypadal vzhledem k saténové podšívce a prodloužené délce jako župan pro nejvyšší společnost. Kabáty dosáhly vzhledu luxusu především díky sametovému povrchu a provazovým páskům.

Provokativní Bella Hadid

Ian použil především paletu námořnické modré, šedé, slonové kosti, ale objevily se i odstíny hnědé, které se vyjímaly na péřových parkách a kabátech. Zakuklenost kvůli přicházející zimě ze severu Ruska se však ještě na chvíli odhalila díky temperamentní marocké krvi. A tak topmodelka Bella Hadid vstupuje na palubu s průhlednou halenkou s rozšířenými rukávy. Provokativní oděv doplňovala luxusní sametová sukně s vysokým pasem a délkou.

Zdroj: vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram