Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Každoročně pořádaná akce v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, na kterou jsou zvány ty největší hvězdy showbyznysu, se ruší. „Vzhledem k nevyhnutelnému a odpovědnému rozhodnutí Metropolitního muzea, které se zavřelo, se i slavnostní večer posouvá na pozdější datum,” řekla pořadatelka a zároveň šéfredaktorka americké mutace Vogue Anna Wintour. Letošní téma 'About Time: Fashion and Duration' sponzoroval módní dům Louis Vuitton. Téma mělo představovat dobrodružnou cestu módní historií od roku 1870 po současnost. Vstupenky na tuto akci stojí více než sedmset tisíc korun, což znamená, že tvoří důležitou část příjmu muzea. Wintour však zatím neřekla přesné datum, kdy se akce bude konat a zda se vůbec konat bude - vzhledem k současné situaci kolem koronaviru. 

Mluvčí Metropolitního muzea umění řekl CNN, že až do 15. května 2020 se ruší všechny akce. Výjimkou není tedy ani největší módní událost roku. Není to však poprvé. Met Gala se během své dvaasedmdesátileté činnosti nekonala již vícekrát. Jednou to bylo v roce 1963 po atentátu na tehdejšího prezidenta USA Johna F. Kennedyho a podruhé v roce 2002. Byla to reakce na události, jež se staly 11. září v New Yorku. 

Jedny z nejpamátnějších looků v průběhu let na Met Gala.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram