Móda u stolů pokeru

Móda u stolů pokeru

V dubnu tohoto roku magazín Vogue vydal článek o privátním pokerovém turnaji, který je na newyorském Manhattanu organizován dvakrát ročně známou podnikatelkou, působící v oblasti technologie. 

vogue.com - FotografovalHenryClarke, Vogue,1. července1952​

Hra je v tomto článku popsána jako vysoce konkurenční a zároveň v ní dochází k setkání zástupců ženského pohlaví.

Článek není však jenom o těchto soukromě pořádaných turnajích pro své poker příznivkyně. Fotografie z turnaje World Poker Tour, zachycující ženy soutěžící v první lize, obletěly svět. To nás přimělo k myšlence: dodržují ženy při těchto turnajích módní etiketu?

Důležité je vědět, že způsob oblečení, jímž se hráči prezentují, je jedním z faktorů, který může ovlivňovat vnímání daného hráče z pohledu svých protihráčů. Judi James, jakožto autorka knihy “Poker Face: Mastering Body Language to Bluff, Read Tells and Win”, v rozhovoru pro post.gazette.com prozradila, že volba oblečení může napovědět, jakým způsobem protihráč hraje. Existují hráči, kteří ve snaze zapůsobit na své protihráče, volí značkové oblečení, ale i takoví, kteří se oblékají neformálně za účelem většího pohodlí vedoucí k naprosté soustředěnosti pouze na danou hru.

Ještě možná důležitějším, než mít smysl a cit pro módu, je způsob používání módních doplňků jakožto nástrojů, které svým hráčům pomáhají s hraním. Jedna z nejznámějších hráček pokeru Celina Lin při hře obvykle volí stylová sluchátka. „Občas poslouchám hudbu, abych se dostala do své “komfortní zóny”, a to zejména při dlouhých dnech a v době, kdy se cítím unavená,” vysvětlila. Lin, která jako první žena roku 2012 vyhrála turnaj Macau Poker Cup, je dnes členkou ženského týmu Pokerstars. Tento tým je složený z úspěšných profesionálních hráček, které soutěží v populární online pokerové herně PokerStars a také se účastní exkluzivních turnajů pro ženy, které pokerový poskytovatel pravidelně organizuje.

Doplňky umožňují hráčům se před ostatními chránit, uvolnit se a hrát bez obav z toho, že se svými gestikulacemi prozradí. Hráči mívají nechtěné fyzické reakce v případě, že blafují či v případě držení dobrého handu.

Rodačka z Velké Británie a zároveň Linina spoluhráčka, Liv Boeree, je bývalou modelkou a aktuálně jednou z nejvíce vydělávajících profesionálních hráček pokeru všech dob. Často ji můžeme u stolu vidět s módními slunečními brýlemi.

Níže se podíváme trochu blíže na některé z hlavních doplňků, které ženy u pokerových stolů nosí.

Sluneční brýle
Pro mnoho hráčů jsou sluneční brýle cennou zbraní. Hlavním důvodem je fakt, že brýle poskytují pocit sebejistoty - hráči nosící sluneční brýle nemusí konfrontovat své spoluhráče z očí do očí. Navíc pomohou skrýt fyzické příznaky, jakými jsou například ustrašený pohled, překvapené blikání očních víček či škubnutí oka způsobené stresem, které mohou něco odhalit o držených kartách.

Protihráčům se tak také těžko zjišťuje, zda má hráč, skrývajíc se za brýlemi, strach či nikoliv. “Slunečňáky” také zakrývají skutečnost, že se na někoho díváte. Hráči nosící brýle tak tedy mohou své protihráče sledovat naprosto nepozorovaně.


bluesharkoptics.com

Existuje několik značek brýlí, které své produkty označily jako specificky vhodné pro hraní pokeru. Společnost Blue Shark Optics, která sponzoruje turnaje World Series of Poker (WSOP - Světová pokerová série), doporučuje na svých webových stránkách brýle, jimiž si hráči zcela zakryjí oči a zároveň se propouští maximální množství světla, aby během hry nedocházelo ke zhoršení viditelnosti.

Mikiny a baseballové čepice
Mikiny a baseballové čepice jsou novými přírůstky do pokerového oblečení pro toho, kdo pokerový svět bere útokem. Fungují dost podobně jako sluneční brýle: pomáhají hráčům se v průběhu hry cítit pohodlněji. Hráči si mohou přes hlavu přehodit kapuci, kterou tak zamezí přímým pohledům protihráčů do očí. Obvykle jsou používány v kombinaci se slunečními brýlemi.

Mikiny mají navíc tu výhodu, že překrývají hráčům tváře, které mohou být zpravidla dalším místem, kam se lidé dívají, ve snaze přečíst jejich hru. Příkladem může být hráč, červenajíc se nadšením z dobrých karet. Čím méně je tvář a krk obnažen a vystaven protihráčům, tím méně jsou čitelnější jejich fyzické reakce.

​daringcoco.com – Shannon Elizabeth

Sluchátka

Dalším stylovým trendem pokerových stolů je používání sluchátek. Mnoho profesionálních hráčů v průběhu hry poslouchá hudbu, která jim pomáhá relaxovat. Druhou výhodou používání sluchátek v průběhu hry je fakt, že jsou hráči schopni izolovat hluk v pozadí, který může odvádět jejich pozornost. Dle vědecké práce, publikované roku 2012, Univerzitou Lund, je poslech hudby vlastního výběru méně rušivým než poslouchání náhodné hudby v pozadí.

Mnoho hráčů nosí sluchátka speciálně navržené pro oproštění se od okolního šumu. Jsou to například sluchátka Beats, které jsou velmi populární volbou. Časopis Time testoval téměř 3000 sluchátek a připravil seznam těch nejlepších ve schopnosti potlačení šumu.

Ať už vaše doplňky znejistí protihráče nebo vám jednoduše přidají dávku sebejistoty a posílí herní strategii – vypadat dobře může být stejně důležité, jako držet v ruce neporazitelnou kombinaci karet. Hlavním cílem u pokerových stolů je jednoduše hrát poker a dostat se pokud možno co nejblíže k výhře.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram