Moderní a praktický, takový je ratanový nábytek

Moderní a praktický, takový je ratanový nábytek

Zařídit interiér ratanovým nábytkem se nabízí jako zajímavá možnost. Vybavit jím můžete jídelnu,

Zařídit interiér ratanovým nábytkem se nabízí jako zajímavá možnost. Vybavit jím můžete jídelnu, obývací pokoj, vstupní prostory, halu, dále třeba zimní zahradu a to kompletně nábytkem z ratanu nebo se ratanové výrobky mohou ve vašem bytě zabydlet ve formě doplňků.

Stojan na noviny, lampička, stojan na deštníky, věšák, stoleček nebo křeslo je několik z mnoha možností ratanových doplňků, které se hodí do zařízeného bytu. Ratanový nábytek nás na prvním dojem zaujme svým zajímavým vzhledem, který je většinou doplněn ještě vkusnou textilií, která celkový dojem ještě dotváří a může jej i velmi měnit. Co už málokdo ví je fakt, že ratanový nábytek je nejen atraktivní, ale i velmi praktický a odolný. Ratanové dřevo je vlastně masivní dřevo, které se získává z rychle rostoucí liánovité rostliny. Ta je dobře přístupná a navíc výrobky z ratanu jsou i poměrně levné.

Ratan je velmi pružný a ohebný, proto se nábytek z něj dobře vyrábí a pružnost umožňuje i zajímavé zpracování. Proto se z ratanu dá vyrábět nepřeberné množství tvarů a provedení nábytku. Povrchově se ratan upravuje mořením do různých odstínů, většinou je však preferován jako čistě přírodní materiál, jen s minimálními povrchovými úpravami. Další výhodou je i snadná péče o ratanový nábytek. Umyje se navlhčeným hadříkem nebo prachovkou. Jediné, co ratanovému nábytku nesvědčí je dlouhodobá vlhkost, proto například venku na dešti svou krásu velmi rychle ztratí. Pro venkovní účely je nábytek upravován jinak než ten interiérový, proto je i odolnější, avšak pobyt na dešti mu i přesto nesvědčí. Umístění pod střechou je tedy ideální, ratan si pak zachová všechny své dobré vlastnosti.

 

Zdroj fotografií: Bbc.co.uk

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram