Módní přehlídky Borise Krále, Zuzany Kubíčkové i Filipa Vaňka prezentovaly kampaň proti rychlé módě a plýtvání zdroji

Módní přehlídky Borise Krále, Zuzany Kubíčkové i Filipa Vaňka prezentovaly kampaň proti rychlé módě a plýtvání zdroji

V Centru současného umění DOX proběhl v pondělí slavnostní večer RETHINK YOUR STYLE by Syoss and Perwoll, na kterém mimo jiné představilI své módní kousky návrhář Filip Vaněk a studentka návrhářství UMPRUM Hana Valtová, kteří si jako téma k přehodnocení vybrali černé sako.

Pod záštitou značek Perwoll a Syoss, která je synonymem profesionální vlasové péče, vznikla v roce 2018 iniciativa #RethinkFashion neboli kampaň proti rychlé módě a plýtvání zdroji. V rámci letošního ročníku proběhly dvě módní přehlídky kolekcí designéra Filipa Vaňka a studentky Hany Valtové, které byly z části nastylizované a zčásti přetvořené, kompletně však vytvořené ze second handu Textile house s tématem udržitelnosti.

Prostřední část večera patřila aktuální kolekci Borise Krále, kterou nazval Salon de nuit. Jak název napovídá, jedná se o večerní módu. Looky jsou vysoce elegantní a mají propracovanou siluetu. Modely jsou tvarované vycpávkami a podšívkami, aby jejich tvary ještě více podpořily ženskou siluetu. Objevuje se v nich motiv kohoutí stopy, který je převeden do tvarování samotného střihu, nebo štrasových střapců. 

Závěrečná přehlídka patřila nové kolekci Prêt-à-porter Zuzany Kubíčkové, která je pokračováním řady Pop. Velká ramena, vysoký pas, nové krejčovské detaily a živá barevná paleta tvoří osvěžující look aktuální kolekce. Nadčasový šatník je nositelný na mnoho způsobů a po mnoho let tak zůstává základním posláním návrhářčiny Prêt-à-porter linie.

Divákům byl také představen nový charitativní projekt. Italská luxusní módní značka Elisabetta Franchi se rozhodla věnovat troje večerní šaty z kolekce jaro/léto občanskému sdružení Vetulus topmodelky Michaely Kocianové a Saši Jányho. Dražba šatů na podporu informační platformy „Liga za seniorov“ na Slovensku proběhne na Instagramu Michaely Kocianové za pár dní, a tak mají všichni šanci zapojit se a podpořit tím důstojné stáří, které si zaslouží respekt a pomoc. Akci slovem provázela Emma Smetana, která se také připojila k hudebnímu vystoupení Jordana Haje. 

Všechny kolekce předváděli modelky a modelové z agentury Elite Prague. Nechyběly mezi nimi ani topmodelky světového jména jakými jsou Denisa Dvořáková, Eva Klímková a Jana Tvrdíková. Nové kolekce návrhářů si přišly prohlédnout Daniela Peštová, Tereza Maxová, David Kraus, Barbora Podzimková Černá, Albert Černý, Jan Černý, Petra Svoboda, Jitka Schneiderová, Andrea Bartošková, Eva Perkausová a Saša Jány, který zastřešil kreativní koncept celého večera.  

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram