Módní přehlídky a nový projekt šicí dílny v brněnské Industře

Módní přehlídky a nový projekt šicí dílny v brněnské Industře

Chladné minimalistické prostory průmyslové haly a jásavé barevné retro. Tyto dva prvky ladí dohromady více, než se zdá. Přesvědčit se o tom mohli diváci na módní přehlídce, která se konala v prostorách brněnské Industry.

Dne 20. 11. se otevřely brány brněnské Industry a zaplnil ji svět originální módy. K vidění byly módní přehlídky tří českých návrhářů, fashion pop-up stánky, divoká after party, tématický doprovodný program a představení nově vznikající šicí dílny Cut & Sew.

První přehlídka patřila mladé oděvní návrhářce, zároveň finalistce soutěže ArFashion designer 2014 a držitelce 2. místa v soutěži Hamé Swet Fashion, Michaele Mathonové. Její dámská kolekce plná rozdováděných proužků, zářivě červené barvy a námořnické modři na chvíli proměnila molo v Azurové pobřeží a napomohla zapomenout, že venku za okny se začíná pomalu ale jistě o slovo hlásit zima. 
Modelky ozdobily minimalistické šperky od Yo_Soy, které se k oděvům opravdu perfetně hodily.

Poté následovala přehlídka pánských plavek od Petra Kaloudy a jako poslední se na mole objevily šaty z oblíbené brněnské šatotéky RE:PARÁDY. K vidění byly roztančené ženské šaty a sukně ve stylu 50. let.
Na vlně swingu a vintage stylu se vezl i jejich pop-up stánek, který mohli diváci navštívit. 

Velmi zajímavou součástí akce byla live performance, při které Michaela Mathonová ukázala jak vzniká poctivě ušitý kousek vašeho šatníku, který zde v reálném čase zhotovila.

Po přehlídkách následovala dražba vybraných modelů. Výtěžek z ní a současně z celé akce putoval na vytvoření dílny Cut & Sew v Industře. O co jde? Autoři tohoto obdivuhodného projektu připravují šicí a pletací dílnu pro veřejnost z oboru, začínající návrháře, amatéry i nadšence... Zkrátka pro všechny, kteří s chutí zasednou k šicímu stroji a něco si "spíchnou", ale nemají k dispozici veškeré drahé vybavení. 

Zdroj: TZ Fabrique: Industra Fashion Show

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram