Módu jako umělecké dílo přináší Pre-Fall 2017 Thom Browne

Módu jako umělecké dílo přináší Pre-Fall 2017 Thom Browne

Ne půvabným modelkám a bohatému prostředí. Raději ateliér, figurínu a nechat módu vyniknout. Tak to pojal Thom Browne. A my tleskáme! 

Browne přemýšlel o módě jako o exemplární ukázce kvalitní řemeslné práce. Proto to strohé muzijní pojetí kolekce. Aby přitáhl veškerou poznornost k modelům, které by cokoli navíc jen zastiňovalo. Kolekce obsahovala dvě základní části. Ta první část v černo-šedo-bílém zbarvení imitovala vrstvené looky. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o jednoduché rovně střižené šaty, na nichž byly našity různé geometrické kusy látek tak, aby se divákovi na první dojem zdálo, že se opravdu jedná o jednotlivé vrstvené kusy na sobě. Jako ideální ukázka se nabízí černý dámský smoking s motýlkem nebo kostýmek jako pro paní učitelku. Při bližším pohledu se spíše zdá, že jde o skicu na látce. Dokonalé. 


Druhou částí byly šaty, které se zdály být rozpárané a později sešité dvě poloviny od dvou rozdílných kousků dohromady. Výsledek opět dosáhl velkého efektu. Dojem dotvářel fakt, že se to týkalo šatů, které vypadaly jako nemocniční uniforma zdravotní sestry. Ta pověšená na drátěné figuríně vyvolávala až lehce mrazivý pocit. Šaty a košile z průhledného šifónu působily vzdušně, odlehčeně a trochu nadpozemsky. Celý Pre-Fall 2017 se absolutně povedl. A byl víc než módou. Byl uměním.  


 

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram