Motýlí šaty Blanky Matragi se dostaly do Buckinghamského paláce

Motýlí šaty Blanky Matragi se dostaly do Buckinghamského paláce

šaty Blanky Matragi dostaly do Buckinghamského paláce

Šaty byly zpěvaččinou jasnou volbou „Když jsem při hledání šatů na tuto významnou akci narazila na vaši kolekci modelů Haute Couture, hned jsem věděla, že bych v některém z nich chtěla vystoupit v Buckinghamském paláci,“ napsala držitelka Grammy ve svém prvním e-mailu návrhářce.

Modely Matragi jsou přitom dlouhodobě známé svým nezaměnitelným rukopisem a unikátností. Zatímco publikum s úžasem sledovalo strhující výkon éterické zpěvačky v ručně podmalovaných a vyšívaných šatech od Blanky Matragi, na pódiu doprovázel sopránistku velký sbor pod taktovkou Erica Whitacrea, autora zpívané skladby Fly to Paradise. Právě název skladby inspiroval Plitmann k volbě motýlích šatů od Matragi. Návrhářku zaujalo propojení kultur, které projekt přinesl Návrhářka Blanka Matragi však nebyla ohromena pouze faktem, že její šaty nyní viděli i členové britské královské rodiny. „Samozřejmě je to pro mě obrovská pocta. Nicméně mě zaujal i samotný rozsah celého projektu. Do nahrání skladby se zapojilo více jak osm tisíc lidí z celého světa!“ Jejich tváře byly následně součástí velkoplošných projekcí na pódiu, čímž vytvořily nevídaný virtuální sbor. Sama se snažím svou tvorbou propojovat kultury, a proto mi tento projekt byl tak blízkým i z tohoto hlediska,“ vysvětlila Matragi, která již více jak 30 let tvoří své honosné šaty v libanonském Bejrútu.

Českému publiku se naposledy přiblížila prostřednictvím své stále probíhající retrospektivní výstavy v Obecním domě a pražským butikem u Prašné brány. Po britskými médii velmi oceňovaném vystoupení publikovala zpěvačka Plitmann na svém oficiálním webu poděkování: „Srdečné díky patří české návrhářce Blance Matragi za její úžasné šaty!“ Vzhledem k úspěchu celého projektu do budoucna zvažují obě strany další spolupráci na podobně výjimečných akcích.

 

Zdroj obrázků: Blanka Matragi, poskytl aPRiori

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram