Na Českém plesu se vydražila rekordní částka 1 milion korun. Cenu za lidskost si odnesl doktor Marek Dvořák

Na Českém plesu se vydražila rekordní částka 1 milion korun. Cenu za lidskost si odnesl doktor Marek Dvořák

Šestý ročník Českého plesu se uskutečnil v sobotu v Obecním domě a zúčastnilo se ho přibližně 450 vzácných hostů včetně oblíbeného doktora urgentní medicíny Marka Dvořáka. Známými osobnostmi se to tu doslova hemžilo, podávalo se to nejlepší šampaňské, ale hlavně se vydražil neuvěřitelný jeden milion korun. 

Krásné prostory Obecního domu, spousta známých tváří i dvojice moderátorů, Iveta Vítovská Lutová a Jan Čenský, kteří ples neprovází poprvé, si tento, v duchu charitativního večera, užili naplno. 

S plnou kapacitou se letos setkala společenská událost Český ples. Slavnostní Opening se nesl v duchu živlů, kde vystoupení zakončila zpěvačka Michaela Štiková Gemrotová s písní Firework od Katy Perry na téma oheň. Poté se zpěvu zhostil Lukáš Randák i kapela Charlie Band se speciálním hostem Danylem Johnsonem, který je známým finalistou z šesté řady britské soutěže X Factor. Na pódiu v průběhu večera nechyběla ani česká zpěvačka Helena Vondráčková.

Plesu se zúčastnilo spoustu známých osobností, mezi nimi manželé Lucie a Jiří Šlégrovi, cvičitelka Hana Kynychová, modelka Aneta Vignerová s manželem Petrem Kolečkem, modelka a miss Karolína Kopincová i její kolegyně miss s titulem nejkrásnější ženy světa roku 2022 Kristýna Malířová. Účast si nenechala ujít ani prezidentka Miss Czech Republic Taťána Makarenko nebo módní návrhářka Vanda Janda.

V deset hodin proběhlo předání Ceny za lidskost doktorovi urgentní medicíny Marku Dvořákovi, který je díky přirozené prezentaci svého pracovního nasazení a poslání na sociálních sítích velmi populární. Cenu vyrobil Jiří Pačinek, majitel české sklářské firmy Pačinek Glass. 

V jedenáct hodin večer se uskutečnila dražba tří předmětů: prsten od firmy Korbička, hodinky od firmy Altman a skleněný taneční pár od firmy Pačinek Glass. Dražilo se na 3 dětské příběhy, Lillinky, Péti a Aničky. Celkem se za předměty vydražilo 840 000 Kč, kdy následně další z dražitelů přidal částku 160 000 Kč, a tím se celková suma vyšplhala na neuvěřitelný 1 milion korun, což je v historii Českého plesu zatím nejvíce.

O špičkovou gastronomii se postarala společnost Vyšehrad2000, se svými osmi studenými předkrmy, sedmi teplými jídly a osmi dezerty. O vinařský zážitek pak Tomáš Bujnoch, který na podium předvedl také sabráž, tedy techniku otevírání lahví šampaňského pomocí šavle. A že o šampaňské nouze nebyla, značilo téměř 400 vypitých lahví. Pokud vás zajímá, kolik stojí vstupenka na tento ples, je to rovných 14 tisíc korun, za kterou si však hosté užili společenskou událost, jak se patří.  

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram