Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Začátkem tohoto týdne ukázaly svou módní show čtyři české návrhářky společně se zahraničním hostem Steff McGrath a její značkou Someting Wicked.

Již počtvrté proběhla módní akce Fashion Stars Night v prostorách Pražské křižovatky, kde byli opakovaně všichni vystupující i hosté spokojeni. Projekt, který si své počátky datuje do roku 2003 je zase o pořádný kousek dál a tentokrát nám představil nejnovější kolekce návrhářek Heleny Mertlové, Martiny Karafiátové, tvořící pod značkou Silky Gang, Mirky Talavaškové s její značkou Talabaya, Vlastiny Svátkové, o které jsme vám nedávno psali a také kolekci zahraniční návrhářky Steff McGrath.

Akce s publikem čítajícím více jak 500 pozvaných hostů, přinesla nejenom módní show, ale také živý hudební doprovod a magickou atmosféru. Osvícený hlavní lodi kostela zabralo téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů.

Úžasnou přehlídku hned ze startu představila známá česká návrhářka Helena Mertlová, jejíž šaty opět přinesly jistotu v lehkosti střihu i zpracovaní z kvalitních materiálů. Mertlová je designérkou respektující ženskou siluetu, kdy sama ráda podtrhne ženské křivky. Kolekce svatebních šatů, které na této módní události návrhářka představila, brala dech! Minimalistická krása, ladnost a elegance jsou tím, co Helena Mertlová nese do roku 2020. Střihy inspirované antikou doprovázely krémové odstíny v kontrastu s červenými šaty. Helena Mertlová svým zpracováním ani výběrem luxusních materiálů rozhodně nezklamala. Její práce nás opakovaně nadchla.

Druhou kolekci představila velmi mladá značka Silky Gang, pod kterou najdeme návrhářku Martinu Karafiátovou, která pracuje výhradně s hedvábím a nebojí se do něj zapojit své nadšení pro ilustrace. Její kolekce vznikla v limitované sběratelské sérii a není pochyb, že o ní bude zájem. V kolekci se inspirovala obrazy Joana Miró, které zasadila do barev oproti základové černé linii.

Za třetí kolekcí stála britská ambasadorka, mladá návrhářka Steff McGrath, která představila exkluzivní značku spodního prádla a doplňků Something Wicked. Značka podporuje ženskou sebedůvěru, touhu a pocit ženskosti. V kolekci představila McGrath prádlo, sukně i podvazky zpracované z luxusních materiálů, jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, který se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

 

Rovněž mladá a houževnatá značka Talabaya přináší příběh o úctě k rozmanitosti v různých kulturách i dobách. Návrhářka Mirka Talavašková představuje modest módu ve velmi elegantní a sofistikované podobě. I do této kolekce promítá Mirka svou inspiraci arabským světem, do které zapojila evropské prvky. Modely v rámci přehlídky ukazovaly kontrasty života, a to jak barvami, tak materiály i střihy.

Poslední v řadě svou práci představila designérka, ale také spisovatelka a herečka Vlastina Svátková, která svou značku s názvem Pro duši poprvé ukázala na světle světa. Hedvábí, brokát i kabát z čalounické látky byly k vidění v rámci přehlídky. Vlastina přinesla kolekci plnou ženského myšlení a jemné duše. Tedy kolekci plnou elegance, barev a květinových potisků. Něžnost sama.

foto: archiv Fashion Stars Night

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram