Na výlet do Kaiserwinklu. Užijte si zimu, jak se patří

Na výlet do Kaiserwinklu. Užijte si zimu, jak se patří

I když právě teď panují teploty, které spíše připomínají jaro, zima ještě ani zdaleka nekončí. A pokud už vám zasněžené kopce chybí, vydejte se na výlet do regionu Kaiserwinkl. Užijete si tam spoustu zábavy i zasloužený relax.

Zimní radovánky pro lyžaře

Region Kaiserwinkl to jsou malebná městečka Kössen, Walchsee, Rettenschöss a Schwendt, ohraničená horskými masivy Zahmer a Wilder Kaiser. Pokud si chcete užít opravdovou zimu, pak vězte, že tady na vás čeká naprosto nádherná krajina, která vám vezme dech, k tomu spoustu kilometrů sjezdovek pro vášnivé lyžaře i začátečníky. A zapomenout nesmíme ani na běžkaře, kteří si zde přijdou také na své. Tento region je totiž jednou z TOP běžkařských destinací. Nabízí více jak 126 km tratí, a to jak těch určených pro klasické lyžování, tak i pro bruslaře.  

Kaiserwinkl

Netradiční zábava pro ty, co nelyžují

Nelyžujete? Nevadí, i tak si tu užijete spoustu zábavy, co tak oprášit sáňky nebo boby a zavzpomínat na dětství? Skvělou zábavu si můžete užít při snowtubingu či bruslení. Anebo se vydejte na výlet na sněžnicích. Nečekejte nic složitého, jednoduše si sněžnice přepásáte přes zimní boty, popadnete hůlky a můžete se vydat na cestu. Díky sněžnicím se nemusíte držet jen upravených cest, ale klidně se můžete vydat dál přes nádherně zasněžené louky a přitom si užívat dechberoucí výhledy. Pokud nechcete bloumat jen tak bez cílně, vydejte se k Taubensee, jde o okružní túru s nádhernými výhledy na Zahmer a Wilder Kaiser. Start je na parkovišti Schaffler v Kössenu a pokračuje přes zasněžené alpské pastviny k zimnímu horskému jezeru. A nemusíte se bát, i nějakou tu dobrotu a horký čaj nebo lahodnou kávu si cestou dáte. A když už tady budete, nezapomeňte ochutnat i místní dobroty.

Kaiserwinkl

Dovolená s dětmi? Prima nápad!

I na děti jsou v této nádherné oblasti dokonale připraveni. Například u lanovky Amberg se mohou děti naučit lyžovat. Díky kouzelnému koberci, lyžařskému kolotoči a dětskému vleku pro ně bude výuka parádní zábavou. 

Dopřejte si zasloužený odpočinek

Ne každý od dovolené očekává nějakou tu sportovní aktivitu, protože pohybu si užije po celý rok dost a dost. Takže na dovolené chce především odpočívat. Pokud to máte stejně, vydejte se Schwendtu. Nečekejte tady žádné rušné uličky plné turistů, horské hotýlky ani penziony. Nenajdete tu jediný hotel ani vlek. Tady si můžete dopřát procházky po turistických stezkách a užít si nádhernou přírodu. V celém regionu na vás čeká 80 kilometrů turistických tras, které jsou otevřeny i v zimě a vy si tak můžete užít jedinečné výhledy i místní kuchyni. 

Kaiserwinkl

Tipy na cestu

Z Prahy se do Kaiserwinklu dostanete směrem na Plzeň, Regensburg a Mnichov. Lze se k němu dostat po německých dálnicích bez poplatku, výjezd A93 Oberaudorf (je ještě v Německu). Sníh je tu jistota, takže si zimní radovánky užijete od prosince do dubna.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram