Nacpěte se čokoládou a rajčaty – je to skvělá ochrana proti slunci!

Nacpěte se čokoládou a rajčaty – je to skvělá ochrana proti slunci!

Je veřejně známé, že před letním sluníčkem musíme naše tělo náležitě chránit

Jak nebýt rudá jako rajče? Zkuste jako ochranu proti slunci překvapivě právě rajče! Na první místo našich ochranných potravin určitě patří kousek výborné a zdravé zeleniny a tím je rajče. To totiž naši kůži dělá odolnější, a to díky lykopenu a antioxidantům, které obsahuje.

V Británii dokonce podle rozsáhlých studií zjistili, že dospělí, kteří konzumují pět lžic rajčatového protlaku každý den, mají o 33 procent větší ochranu před spálením! Dalším zajímavým zjištěním byl také fakt, že ten kdo rajčata nekonzumuje vůbec, má větší sklon ke stárnutí kůže, ztrátě její elasticity a také tvorbě vrásek. Pusťte oranžovou a zelenou do vaší lednice!

Dalším pomocníkem k lepšímu opálení a nespálení, jsou takzvané oranžové a zelené potraviny. Mrkev, která je vysokým zdrojem beta-karotenu, je výborným ochráncem proti spálené kůži. Ale třeba takové mango, meruňka, meloun nebo sladké brambory, i ty nám ochotně pomůžou s klidným sluněním. Zelené potraviny, jako je špenát, řeřicha a brokolice, jsou podle anglické nutriční terapeutky Juliette Kellow taktéž vhodným „parťákem“ horkých slunečných dní. Vitamín C zdolá i vrásky! Každý vitamín, který do našeho těla dostaneme, je ve většině případech prospěšný a pomáhá našemu tělu s imunitním systémem, a tím pádem s ochranou před různými škodlivými radikály. Podle jedné studie, která zkoumala 4000 žen, bylo zjištěno, že ženy, které pravidelně konzumovaly vitamín C, mají méně vrásek! Tak není nač čekat, naplňte svou ledničku citrusovými plody, jahodami, kiwi nebo černým rybízem!

Před opalováním se trochu promastěte – ale zevnitř! Abychom neřešili jen a pouze dietní ovoce a zeleninu, tak dalším sympatickým vnitřním SPF ochráncem jsou potraviny, které se v kalorických tabulkách pohybují v trochu jiných hodnotách. Třeba olivový olej nebo para ořechy, jsou výborným zdrojem nenasycených mastných kyselin, které naší kůži pomáhají v boji se slunečními paprsky. Para ořechy také obsahují selen, který dokonce pomáhá léčit poškozené kožní buňky. Dokonce se doporučuje jíst asi deset para ořechů denně!

Nejlepší a nejsladší ochrana proti slunci na konec! A ta nejlepší zpráva na konec! Hořká čokoláda je také ochráncem proti slunečnímu záření, a to díky kakau, které obsahuje antioxidanty tzv. flavanoly, které jsou dobrým obráncem proti spálené kůži! Jedná se sice o trochu mírnější účinky, než mají potraviny výše, ale to přece nevadí, protože vždy je dobré mít o důvod více, proč si dopřát trochu sladkého potěšení!

 

Zdroj obrázků: Fotolia

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram