Náušnice jako dokonalý doplněk? Zeštíhlí obličej, doplní účes a podpoří tvar postavy

Náušnice jako dokonalý doplněk? Zeštíhlí obličej, doplní účes a podpoří tvar postavy

Náušnice nejsou jen šperkem. Jsou také odrazem naší osobnosti a dovedou velmi dobře zvýraznit přednosti obličeje, případně nežádoucí rysy opticky pozměnit. Víte, po kterých sáhnout, aby obličeji opravdu lichotily a vaši přirozenou krásu podpořily?

Které náušnice by měly volit ženy s oválným tvarem obličeje? A jaké zvolit k dlouhým vlasům či plnější postavě?

Tvar obličeje je klíčový. Kulatému lichotí dlouhé náušnice, oválný může cokoliv

Základem správného výběru náušnic je poznání tvaru vašeho obličeje. Ženy s kulatou tváří ocení, když náušnice pomohou vytvořit iluzi delší, štíhlejší linie. Ideální jsou tedy podlouhlé, visací náušnice, které obličej opticky prodlouží a dodají mu jemnější rysy. Vyhýbat by se naopak měly kulatým náušnicím, které tvář opticky ještě rozšíří. „Majitelky hranatého typu obličeje by se měly poohlédnout po náušnicích s oblými tvary, které zjemní jejich ostřejší rysy. Kulaté náušnice nebo designy s jemnými křivkami jsou pro tento typ ideální volbou, protože harmonizují tvář a dodávají jí měkčí výraz,“ vysvětluje Dominika Šťovíčková, spoluzakladatelka šperkařské značky USHI, která se specializuje na výrobu originálních českých stříbrných náušnic bez obsahu niklu. Pro ženy se srdcovitým tvarem obličeje je klíčové vyvážení širšího čela s užší bradou. Ideální jsou proto náušnice, které rozšiřují dolní část obličeje a opticky tak vyvažují jeho proporce. Skvělou volbou jsou třeba náušnice ve tvaru kapky či slzy, protože přitahují pozornost ke spodní části obličeje a zjemňují ostré rysy. Také náušnice s více vrstvami nebo detaily, které sahají pod lalůček ucha, jsou ideální pro vyvážení srdcovitého tvaru obličeje. Pomyslnou výhru v genetické loterii získaly ženy s oválným tvarem obličeje – těm totiž sluší prakticky každý typ náušnic. Mohou si dovolit hrát si s různými délkami i tvary, vyniknou na nich jak jednoduché pecky, tak dlouhé a výrazné visací náušnice.

V hlavní roli vlasy. Mikádu sluší minimalismus, krátkým visací náušnice

Účes hraje klíčovou roli v tom, jak na vás náušnice působí. Krátký sestřih otevírá prostor pro výrazné náušnice, které mohou být jak decentní, tak odvážné. Skvěle působí v kombinaci s visacími modely nebo náušnicemi s výraznými prvky. Majitelky dlouhé kštice mohou svému looku dodat neformální eleganci dlouhými visacími náušnicemi, které nenápadně vykukují zpod pramenů vlasů. Pokud si vlasy vyčešou nebo vytvoří drdol, mohou vyzkoušet také jemné náušnice v podobě decentních pecek. Účes mikádo, někdy označovaný také jako bob, je stylový a odvážný. U takového účesu je proto důležité zvolit náušnice, které doplňují jeho moderní a čistý vzhled. „Pro tento typ účesu jsou ideální středně dlouhé a visací náušnice, které přidají šmrnc, ale nebudou působit příliš dominantně. Také náušnice s geometrickými tvary nebo asymetrické designy mohou být skvělým doplňkem, který podtrhne moderní a trendový vzhled tohoto sestřihu,“ radí Dominika Šťovíčková. Skvěle však fungují také minimalistické náušnice nebo modely s jemnými detaily, protože neodvádějí pozornost od sestřihu, a přesto přidávají dotek elegance.

Štíhlému krku sluší jemnost, plnější postava ocení optické prodloužení

Výběr náušnic by měl být také v souladu s vaší postavou. Drobnějším ženám obecně lichotí menší, decentní náušnice, které nepůsobí příliš masivně a neodvádějí pozornost od jemných rysů. Malé pecky nebo elegantní visací náušnice jsou pro ně ideální. Majitelky vysoké, štíhlé postavy s útlým krkem ocení náušnice, které podtrhnou eleganci a jemnost a podpoří sofistikovaný vzhled. Vyhnout by se pak měly mohutným a širokým náušnicím, které by mohly působit neproporcionálně a nabourávat harmonii rysů. Ženy oblých tvarů s plnějšími rysy a kratším krkem by měly sáhnout po náušnicích, které opticky vyváží jejich proporce. Mezi takové patří třeba středně dlouhé a dlouhé visací náušnice, pokud nejsou příliš masivní. Obloukem by se pak měly vyhnout kulatým náušnicím.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram