Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

foto: se svolením Anny Tejklové

Návrhářka a malířka Anna Tejklová má za sebou nejeden velký úspěch. Pro Muže roku 2022 vyrobila impozantní výpravný národní kostým, který si Dominik Chabr vzal na mezinárodní soutěž Man of the year 2022, která se uskutečnila na Bali. Dominik soutěž vyhrál a znovu se kostým objevil právě v aktuální kolekci návrhářky Anny Tejklové s názvem TOTEM. Kostým zdobí národní znaky, jako lev, moravskoslezská orlice a ručně malované ornamenty. Kostým je inspirován vrcholem české gotiky za vlády Karla IV., konkrétně Kaplí svatého kříže na Karlštejně.

V kolekci TOTEM jsme toho však mohli vidět mnohem více. Například Elišku Bučkovou v ručně malovaných šatech s peřím nebo Karolínu Kokešovou v elegantním modelu na jedno rameno. Na mole se jako punkový drsňák s boxerem na ruce předvedl i vítěz Muže roku 2020 David Kremeň nebo exotická modelka Asya jako nebezpečná červená Karkulka s teleskopickým obuškem. Kolekce měla u diváků úspěch. Velkou podporou je návrhářce její sestra Michaela, která se na tvorbě značky ANNA ANNA také podílí.

foto: se svolením Anny Tejklové

Všechny modely jsou ručně malované, až na jeden, který tvořil potisk látky z návrhářčina vlastního obrazu. Trošku punková, trošku elegantní i smyslná kolekce byla podtržena různými detaily, které dělají kolekci tím čím je.

„Mým záměrem je v lidech vzbudit emoce, energii, radost do života i sílu s ním bojovat,“ vysvětluje návrhářka proč na začátku kolekce zněla z reproduktoru tato slova: Domorodé národy věřily, že se v ornamentech ztratí zlí duchové a démoni, proto ornamenty zdobily sebe i své oblečení. Se svými démony bojujeme všichni a stále. Odpoutejte se teď od povrchnosti, od svých masek. Když se nebudete bát.

Návrhářka v kolekci použila kombinaci hned několika různých materiálů. V odstínech barev se však držela zejména základní černé, rudé a bílé doplněné o ručně malované motivy. Styl a elegance ve spojení s dominantnějším vyobrazením některých modelů dodaly šatům, sukním i halenkám patřičný šmrnc.

foto: se svolením Anny Tejklové

Více fotek z kolekce TOTEM si prohlédněte v naší GALERII

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram