Navštívili jsme světoznámou návrhářku Blanku Matragi

Navštívili jsme světoznámou návrhářku Blanku Matragi

Chyběli jste u setkání s Blankou Matragi? Nezoufejte, naše redakce zde byla přítomna a zjišťovala pro vás veškeré detaily.

Nemohli jste se zúčastnit osobního setkání s Blankou Matragi? Rozhodně si nezoufejte, protože naše redakce pozvání světově uznávané módní návrhářky s radostí přijala.

V pátek 9. 10. 2015 jsme paní Matragi navštívili v jejím butiku v centru Prahy, kde se nám, ale i ostatním zástupcům médií, dostalo velice vřelého přijetí. Ve společnosti této neskonale sympatické dámy jsme speciálně pro vás zjišťovali veškeré detaily.

Předmětem setkání s paní Matragi  bylo slavnostní předání voucheru na šaty v hodnotě 55 000 korun, který zde z rukou módní návrhářky osobně převzala šťastná výherkyně tipovací soutěže s Colgate-Palmolive, paní Věra Kafková, která správně zodpověděla otázku "kolik tun sprchového gelu Palmolive Man se prodalo v České republice za rok 2014?" a při výběru šatů měla tu čest osobní konzultace se samotnou autorkou.

 

 

V prostorech butiku U Prašné brány 2 na Starém městě jsme ale také obdivovali i nejnovější kolekci ready-to-wear šatů s vše říkajícím názvem UNIVERSE, čítající na 15 modelů, jejichž krásu a svěží eleganci Blanka Matragi  demonstrovala sama na sobě. Zdá se vám to pořád ještě málo? Kolekce má velkou šanci se rozrůst, a to až na dvojnásobek. Uznávaná designérka se totiž chystá na svou blížící se módní přehlídku v Bejrútu, pořádanou pro mladé návrháře, kam poveze o 15 až 20 modelů navíc. Ty by se přitom měly následně dostat i do námi zmapovaného butiku, a tedy i k rukám české klientely.

 

Blanka Matragi boří mýty a chiméry, které se kolem ní ovinuly za léta její tvorby na Blízkém východě.

Za léta pilnou prací strávených v arabském světě, jenž se módní návrhářce také stal druhým domovem a kde se také vypracovala k dvorní návrhářce tamních šejků, obestřela Blanku Matragi spousta mýtů a chimér, které se česká designérka rozhodla zbořit a to i prostřednictvím nejnovější kolekce UNIVERSE. Nenechte se tedy zmýlit dámy, že modely s visačkou Blanka musí být jen plesové princeznovské róby padnoucí té nejútlejší postavě. V pražském butiku módní návrhářky se žena oblékne pro každou příležitost bez rozdílu postavy a věku. Tomu přispívá i nadstandard skýtající široká nabídka materiálů, jednotlivých modelů v několika barevných provedeních a především velikostech, kterého se vám nedostane nikde jinde v Praze ani ve světě.

Ve velmi uvolněné atmosféře, kdy designérka ochotně zodpovídala dotazy všech přítomných novinářů, jsme paní Blanku, možná trochu sobecky, alespoň na moment získali i sami pro sebe, a tak se nám podařilo zjistit i několik zajímavostí.

Čím se paní Matragi při navrhování svých nových kolekcí inspiruje, jak tyto kolekce vznikají a v čem tkví její pracovní úspěch?

Velkou inspirací jsou paní Blance v poslední době nejrůznější umělecká období, jež se noblesně projevila v originálním grafickém pojetí, třeba i v předchozí kolekci Orchidej, kde se zároveň prolínala renesance či secese, ale také dávka inspirace dálným východem. Oproti tomu se v kolekci UNIVERSEBlanka Matragi  nechala inspirovat moderní abstrakcí českého malíře a grafika Františka Kupky, jehož Kosmický svět se stal ústředním tématem této nejnovější kolekce.

Zákaznice si tak vedle unikátních šatů, obuvi, šátků a šál, ale i jiných doplňků od světoznámé designérky mohou také pořídit i originální grafiky, které jsou autorskou tvorbou Blanky Matragi a které také v digitální podobě vždy dotváří celé kolekce.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram