Nehubněte, naučte se správně oblékat

Nehubněte, naučte se správně oblékat

Chystáte se na důležitou schůzku nebo se konečně vyslovil váš nový kolega a pozval vás na rande? Jenže vy jste ještě neshodila vánoční kila a začínáte panikařit. Zapomeňte na drastické diety, prostě jen zvolte správné oblečení. To vám totiž pomůže opticky zhubnout. Nevěříte? Vyzkoušejte naše fígle.

Spodní prádlo je základ

Chcete si vzít upnuté šaty a mít štíhlejší bříško? Sáhněte po stahovacím spodním prádle. Při jeho výběru si určitě dejte záležet a nesnažte se na něm ušetřit, nevyplatilo by se vám to. Správě zvolené stahovací prádlo vám udělá ohromnou službu. Stahovací kalhotky s vyvýšeným pasem zakryjí větší bříško, stahovací top pak zase dodá luxusní vzhled vašemu dekoltu. Můžete také zavzpomínat na časy dávno minulé a sáhnout po korzetu, který je velmi lichotivý pro každou postavu a jako bonus ještě vyzdvihne váš dekolt. Pokud je na vás korzet až moc, poohlédněte se po stahovacím body. 

zdroj: Freepik

 

Zapomeňte na vytahaná trika

Silnější ženy často sahají po objemných tričkách, ideálně ve velikosti XXL, v domnění, že schovají špíčky a nikdo si toho nevšimne. Nebo volí šaty třeba o dvě čísla větší a doufají, že tak zakryjí kila navíc. Opak je však pravdou. Volná trika a oblečení větších velikostí na vaši nadváhu spíše upozorní. Opticky budete vypadat mnohem silnější, než ve skutečnosti jste. Když už obléknete volné košilové šaty, zapomeňte na široké a neforemné kalhoty, sáhněte raději po legínách.

zdroj:shutterstock

 

A jaké zvolit barvy? 

Když se podíváte do skříní silnějších žen, najdete tam nejčastěji černé oblečení. A není divu, už se totiž nejedné z nás osvědčilo, že černá krásně zeštíhluje. Jenže kdo by chtěl chodit od hlavy až po paty zahalený v černé barvě? I když máte nějaké to kilo navíc, přidejte do šatníku barvy. Minimálně třeba bílou. Bílo černá kombinace je klasika a co se optického zeštíhlení týče, udělá vám stejnou službu jako černá. Jen je potřeba dobře vybírat jednotlivé kousky. Černou barvu použijte tam, kde je potřeba zakrýt nějaké to kilo navíc a zbytek oblečení může být klidně bílý. 

Na některé vzory pozor

Milujete květinové sukně, puntíky i pruhy a nechcete se jich vzdát? Nemusíte, jen volte ty správné. Namísto velkých květů a květinových vzorů, sáhněte po šatech s drobnými kvítky. Pruhy použijte šikmé, ale bát se nemusíte ani vodorovných, jen by měly být úzké. Potisky, velké obrázky a obří nápisy raději na chvíli odložte, protože opticky rozšiřují. Zkrátka se vzory nakládejte opatrně a volte raději drobné a malé. Pak neuděláte chybu. 

Správný střih a kvalitní materiál

I materiál je třeba dobře vybírat, pokud máte nějaké to kilo navíc, pak ze svého šatníku určitě vyřaďte samet, kůži a manšestr. Ty mají totiž nepříjemnou vlastnost vzbuzovat dojem mohutnosti. Naopak s klidným svědomím můžete sáhnout po bavlně, hedvábí, skvěle se budete cítit také v džínovině a bát se nemusíte ani krajky. Kupujte také správně zvolené střihy šatů. Lichotit vám nebudou tříčtvrteční kalhoty ani kalhoty do zvonu, naopak vyvýšený pas je to pravé ořechové. Větší bříško snadno zamaskujete v šatech, které mají výrazný dekolt a od prsou dolů jsou volné. Velmi lichotivé jsou sukně s délkou pod kolena nebo mikinové šaty. Bát se nemusíte ani řasení a volánků, jen je potřeba vždy myslet na to, že méně je někdy více. 

Nezapomínejte ani na správný výběr obuvi. Pokud chcete zářit, obujte boty na podpatku. Jednak nás nutí držet krásně rovně tělo a pak také opticky zeštíhlují. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram