Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Emily in Paris (2020)

Tato novinka z roku 2020 v čele s herečkou Lily Collins nesmí v seznamu chybět. V průběhu seriálu se objeví několik nezapomenutelných outfitů jak hlavní představitelky tak ostatních postav. Oděvy dávala dohromady kostýmní návrhářka Patricia Field, která v minulosti pracovala na outfitech pro seriál Sex ve městě nebo Ďábel nosí Pradu. A i když je seriál z prostředí Paříže plný klišé, jako oddechová romantická komedie plná módní inspirace dokonale plní účel. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Marie Antoinetta (2006)

Film v hlavní roli s půvabnou Kirsten Dunst spíše než pro každodenní inspiraci slouží jako pastva pro oči. Bohatě zdobené róby filmové královny Marie Antoinetty jsou neskutečně propracované a doslova pohádkové. Za kostýmy také získal snímek Oscara. Není se čemu divit, v reálném životě byla dvorní švadlena Marie Antoinetty Rose Bertinová, první oslavovaná francouzská módní návrhářka. Je jí připisované také to, že přinesla módu a haute couture do popředí populární kultury. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Dynastie (2017 - 2021)

Dvě rodiny: Carringtonovi a Colbyovi za pomoci svých potomků soupeří o to, kdo získá moc nad rodinným bohatstvím. Popis mluví za vše. V seriálu nechybí intriky, hádky ani odvážné módní kreace. Zvláště hlavní hrdinka Fallon, kterou ztvárňuje herečka Elizabeth Gillies (na všech fotografiích) se nikdy nebojí experimentovat a černou barvu nosí většinou jen na pohřby. Jinak v jejím šatníku převládají barvy jako růžová, zelená, modrá nebo červená. Kromě toho také ráda nosí dámské kostýmy, aby dala najevo svou nezávislost, což může být pro mnoho žen velmi inspirativní. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Selling Sunset (2018 - současnost)

Makléři z Hollywoodu jsou krásní, úspěšní a také styloví. Každý v této reality show má svůj osobitý módní vkus, ačkoliv se mnoho lidí shoduje, že nejlépe a zároveň nejodvážněji se oblékala Christine Quinn (úplně nalevo). Nosila barevné kostýmky, extravagantní doplňky v podobě kabelek, extrémně vysokých louboutinek nebo neonových náušnic a nikdy se nebála vyjádřit pomocí oblečení. Její odvaha v módních kreacích může mnoho žen inspirovat, aby se také nebály jít proti proudu. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Přes noc třicítkou (2004)

Snímek Přes noc třicítkou je sice více než patnáct let starý, ale i přesto jsou v něm módní kreace, které inspirují dodnes. Oděvy hlavních představitelů totiž byly hravé a barevné, což je něco, co zvlášť v dnešní době rozhodně zaujme. Kromě toho se můžete v současné koronavirové době, kdy jsou všichni zavření doma, inspirovat noční košilkou hlavní představitelky Jenny, přes kterou si troufale navlékla krátký kabátek a vyrazila ven. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com 

Bling Empire (2021)

Čerstvá novinka od Netflixu Bling Empire sleduje život bohatých Asiatů v Los Angeles. Život v luxusních domech, nákupy v nejznámějších módních buticích i nezapomenutelné večírky pro více než sto lidí. Tak by se dal shrnout život těchto lidí. Oděvy jsou sice luxusnější a téměř nikdo nenosí řetězcovou módu, ale stejně se jedná o seriál, který přináší neskutečný zdroj inspirace. Pro normálního smrtelníka stačí odkoukat střihy a barvy a můžete mít podobný oděv doma za výrazně nižší ceny z klasického módního řetězce, jako je třeba Zara nebo Mango. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram