Nejžhavější knižní novinky

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

zdroj: knizniklub.cz

Každá naše redaktorka si intuitivně vybrala jiný žánr. Maminka Janča si vybrala dětskou literaturu, Monika se nechala pohltit dopisy uměleckých osobností a Renata propadla cestopisné knize od Lucie Výborné. Nina a Nikola mají kromě první začínající slabiky jména i podobný vkus, vybraly si napínavé příběhy Na pokraji sil a Nelituji ničeho. A já, Kristýna, jsem se od srdce zasmála u politického hanopisu Někdo mě má rád. Pojďme se vrhnout na to, co vás na neohmataných a voňavých stránkách může čekat.

Dopisy umělců, Michael Bird

Chcete nahlédnout do života nejznámějších světových umělců? Pak je tato kniha přesně pro vás. Obsahuje 100 pečlivě vybraných osobních dopisů o lásce, životě nebo názorech nejzajímavějších osobností z umělecké sféry. Dozvíte se o niterných myšlenkách, názorech i každodenním životě těchto lidí. Pojďte společně nahlédnout pod pokličku a soukromí rozporuplných umělců, jako byl například Leonardo da Vinci, Monet, Picasso až po současného Davida Hockneyho. Kdo by nechtěl vědět, co si nejznámější umělci mysleli, cítili a ke komu chovali náklonnost? To vše a mnohem více sepsal spisovatel a historik umění Michael Bird.

zdroj: knizniklub.cz

Na pokraji sil, Bailey Samantha

Není nic lepšího než strhující, tajemný a napínavý příběh, který prostě musíte číst dál a dál, dokud nezjistíte, kdo za celou zápletkou stojí. Thriller Na pokraji sil je proto listopadovým favoritem pro všechny, kteří milují trochu tajemna. Příběh vás zasvětí do životního zvratu Morgan, které naprosto neznámá žena jednoho dne dá do rukou své dítě a skočí pod vlak. Policie celý případ vyšetřuje a podezřívá Morgan, která se proto sama pouští do pátrání po motivu, který dovedl Nicole Markhamovou k takovému neuvěřitelnému kroku. Knížka o 240 stranách se hodí ke zkrácení dlouhých podzimních večerů. Krátké kapitoly sympaticky člení knížku a oddělují dvě dějové linie, které střídavě představují příběhy obou hlavních hrdinek Morgan a Nicole.

zdroj: knizniklub.cz

Nelituju ničeho, Colleen Hooverová

Tajemstvím zahalená rodina. Morgan, která si ze všeho nejvíce přeje, aby její šestnáctiletá dcera neopakovala stejné chyby, jako ona sama. Vdala se velice mladá a poměrně brzy také otěhotněla. Všechny své sny proto musela odložit na druhou kolej, a tak nyní jako starostlivá matka chce pro svou dceru úplně jiný život. Bohužel se vztah matky a dcery někdy stává poměrně komplikovaným. Rodinné rozepře tu vždy usměrňuje otec, manžel a hlava celé rodiny, Chris. Rodinu ovšem potká i tragická událost, která změní jejich životy. Morgan i Clara se s následky vypořádávají po svém. Clara se spřátelí s mladým mužem, kterého má ovšem zakázáno vídat a Morgan nachází oporu v člověku, do kterého by to nikdy neřekla. Každým dnem se objevuje další a další tajemství, které jen ohrožuje rodinu a vztah mezi Morgan a Clarou. Bude někdy vztah mezi dcerou a matkou idylický?

zdroj: knizniklub.cz

Mezi světy, Lucie Výborná

Oblíbená moderátorka Lucie Výborná pro nás přichystala malé předvánoční překvapení. V listopadu vyšla její nová cestopisná kniha Mezi Světy. Pokud jste si mysleli, že je život moderátorky rádiového vysílání stereotypní, jste na omylu. Kniha Mezi světy je totiž plná příběhů Lucie Výborné z extrémních rozhovorů. Vydáte se se známou moderátorkou z rozhlasového studia do ledovcem pokrytých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor s horolezeckou výpravou, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na Havaj. Formou deníkových záznamů vám tak Lucie Výborná poodhalí zákulisí svého profesního a trochu i osobního života. Společně s ní navštívíte místa, která vám přirostou k srdci, poznáte zapomenuté kultury a zažijete dramatické okamžiky, ze kterých často mrazí. To vše doprovázené osobitým humorem a důvtipem, který je Lucii Výborné vlastní. Kniha je výborným dárkem pro vášnivé cestovatele, zájemce o novinářskou branži, ale také pro ty, kteří hledají zajímavou literaturu k aktivnímu odpočinku. Pro milovníky fotografie kniha navíc obsahuje více než 200 unikátních fotografií, které dokonale ilustrují vyprávěné příběhy a historky. S knihou Mezi světy Lucie Výborné se rozhodně nudit nebudete.

zdroj: knizniklub.cz

Strach má velké uši, Lucie Šavlíková

Ať jsme malí nebo velcí, pravděpodobně každý z nás má z něčeho strach. Často se právě v dětství bojíme víc i díky bujné fantazii. Důležité je sdílet svůj strach s někým, komu můžeme důvěřovat. Stejně to mají i netopýr Otík a sýček Ríša, kteří se zavěšení hlavou dolů potkávají na větvi stromu. Jejich velké kamarádství pojí strach ze tmy a výšek, a přesto, že to nemají vůbec jednoduché, vědí, že ve dvou se to lépe táhne. Po boku s dobrým kamarádem máme sílu zvládnout snad úplně cokoliv! Krásná knížka pro malé raubíře, kteří si neví rady se svým strachem, potěší i rodiče.

zdroj: knizniklub.cz

Někdo mě má rád, Tomáš Břínek a Dominik Landsman

Ať stojíte na politickém spektru nalevo, napravo nebo uprostřed, určitě vám neunikly zajímavé praktiky mluvčího našeho posledního a stále sloužícího prezidenta. Jiří Ovčáček je skrz naskrz osobou kontroverzní a neunikl zájmu několika českých šprýmařů. Jedni z těch výrazných a úspěšných domácích vtipálků, Tomáš Břínek (možná znáte jeho koláže, které tvoří pod značkou TMBK) a Dominik Landsman (autor blogu a knihy Deníček moderního fotra) o tomto vždy pravdu mluvícím pánovi napsali (podobně na pravdě) založený hanopis. Zde krátká ukázka (pozor spoiler) ze zlomového okamžiku aneb Když Jiří potkal Mílu:

…“Přede mnou se zjevila silueta muže, do které se záhy opřel paprsek slunce. V hlavě mi zněla líbezná melodie hraná na harfu. Postava muže se z přítmí chalupy nahnula do denního světla a já poprvé spatřil jeho tvář naživo. Přede mnou stál Miloš Zeman v celé své kráse. V majestátních vytahaných teplákách a decentním tričku s kapsičkou, knoflíčky a límečkem jen tak ležérně potřísněným špetkou hořčice, v koženkových ortopedických sandálech a v ponožkách z bavlny vypadal jako bájný Leonidas. „To je státník se vším všudy,“ obdivně mi prolétlo hlavou, když jsem zalapal po dechu. Naprosto konsternován a uhranut jeho nadpozemskou sílou osobnosti jsem bezbranně tonul v jeho nekonečném podbradku, který se vlnil pod náporem vánku….“

zdroj: knizniklub.cz

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram