Nejznámější města módy

Nejznámější města módy

Milujete módu a chcete jí být nablízku? Co tak navštívit nejznámější města módy a nechat se okouzlit jejich atmosférou? Na vlastní oči uvidíte nejen památky a historii města, ale také všechny možné obchody s luxusními značkami.

zdroj: pexels.com

Situace se už pomalu uklidňuje a snad bude možné opět volně a bez problémů cestovat. Co tak podniknout „road trip“ po hlavních městech módy?

Miláno

Itálie je samotná kolébka módy a není proto náhoda, že zde vznikly jedny z nejznámějších značek, jako je například Prada, Gucci, Armani a Versace. O Italech se říká, že si dokáží užívat života, to zajisté pocítíte při procházce po luxusních čtvrtí a ulic, jako je Manzoni, Della Spiga nebo Monte Napoleone. Můžete zamířit také do celosvětově známé obchodní čtvrti Quadrilatero della moda.

zdroj: pexels.com

Paříž

Nádherné romantické město nesmí na vašem seznamu módních měst chybět. Při procházení města se můžete těšit na proslulé Francouzky, které vědí, jak se stylově oblékat i správně vonět. Ty nejluxusnější značky naleznete na známém bulváru Champ Elysees. Pokud hledáte velká obchodní střediska, můžete zamířit do La Samaritaine nebo Printemps.

zdroj: pexels.com

Londýn

Dalším evropským městem je jednoznačně Londýn. I když se nejspíše deštivému počasí nevyhnete, můžete si užít nákupy v uzavřeném středisku Westfield London nebo v nákupní galerii Harrods. Nesmíte vynechat ani čtvrť Knightsbridge nebo New Bond Street. Londýn na vás dýchne svým ponurým, ale zato elegantním stylem, který si zamilujete. 

zdroj: pexels.com

New York

Město, které stojí za to navštívit. I když je New York trochu z ruky, tak pohled na luxusní butiky a velkolepé budovy se nezapomíná. Můžete se těšit například na slavnou ulici 5. Avenue, kde se nacházejí ty nejlepší luxusní značky. Ráno začněte v Lower East Side, což je jedna z nejstarších částí města, pokračujte do SoHo a ukončete svůj den v módním muzeu Fashion Institute of Technology. Tak které město navštívíte vy?

zdroj: pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram