Není blond jako blond – odstínů blond barvy je nesčetně!

Není blond jako blond – odstínů blond barvy je nesčetně!

Přemýšlely jste někdy o tom, jak můžete na své okolí působit barvou svých vlasů? 

Určitě chtěla být většina z nás alespoň jednou v životě blondýnkou i když jste se jí nenarodila. Jen na zkoušku, jen tak. Muži mají prý raději blondýnky, tak proč tento mýtus nevyzkoušet i na vlastní kůži, nebo spíše na vlastní hlavě. Co na tom že další mýtus praví, že blondýny nejsou zrovna nejchytřejší! Blondýnky si díky zájmu mužů určitě více užijí a i když ne vše, co se vyřkne platí, raději to vyzkoušíme na vlastní kůži!

NAJÍT VHODNOU BARVU NA VLASY

Pokud ale už zítra chcete být „ bloncka“, musíte se rychle rozhodnout pro svůj blond odstín.

Platinová blondýna
Ve skutečnosti snad žádná přírodní neexistuje! Platinová blond je nejsvětlejší, nebo přesněji nejbělejší odstín, který si můžete představit. Téměř navozuje pocit kovového stříbřitého lesku. Většinou si všichni lidé představují blondýnky právě pod tímto odstínem, který má zvýrazňovat, ale zároveň i zjemňovat dámské rysy. Avšak právě platinový odstín je nejvíce náročným a je velmi těžké tohoto odstínu dosáhnout. Pokud si zvolíme daný typ blond barvy, musíme si dávat pozor na to, že jeho dosažení vyžaduje tak silný chemický zásah do našich vlasů, že se nám mohou vlasy poškodit.

VYBRAT BARVU NA VLASY

Světlá blond má odstín akátového medu
Světlá blond barva se vyhýbá úplnému vybělení vlasů, které se objevuje u platinové blond. I přesto je světlá blond jedním z nejsvětlejších odstínů. A stejně jako u předchozího typu je nutné podotknout, že světlá blond sedí více k přirozeným typům blondýnek a měla by to být spíše cesta pro blondýnu, která chce ještě více zjemnit barvu svých vlasů, než pro tmavě kaštanovou krásku či ženu s havraními vlasy, která se rozhodla radikálně změnit barvu svých vlasů! Krásné vlasy jsou zdravé vlasy a přílišné zesvětlení se bez následků na kvalitě vlasů neobejde!

VYBRAT BARVU NA VLASY

Zlatá blond – zlatovlásky letí!
Zlatou blond je mnohem lehčí získat než oba předchozí odstíny. Nezatěžuje vlasy tak moc, jak ostatní barvy, a navíc vypadá přirozeně. Je nejsnadněji dosažitelným typem barvy blond, který je v podstatě přechodem z tmavých odstínů k odstínům světlejším. Pokud si chcete nechat promelírovat vlasy nebo pouze zesvětlit svůj odstín, tento typ je tím pravým, po kterém určitě sáhněte. Jahodová blond vás odliší od davu dalších blondýn. Jahodová blond má jistojistě nezastupitelné postavení mezi blond barvami. Jelikož má nádech červených odstínů, dává vlasům „šmrnc“. Je vhodná zejména pro ženy, které se svou barvou chtějí vymykat klasickým trendům a odstínům a nebojí se zkusit něco nového.

Špinavý blond je ne typický odstín přírodních blondýn
Tento odstín je zřejmě nejtypičtějším a nejběžnějším pro přirozené blondýnky a světlé typy. Kombinuje odstín světlé blond a popelavé blond. Nejčastěji bývá spojován s prosvětlováním. Odstín sám o sobě vypadá, jako by pro něj byly použity pramínky pro zesvětlení, a to nejčastěji v létě, kdy se vlasy stávají světlejšími díky sluníčku.

VÍCE O ÚČESECH - ZDE -

Popelavá nebo písková blond vyžaduje správně trefit odstín!
Popelavá blond v sobě nese nádech šedé barvy. Nejpřirozenější je na tmavších typech, které se rozhodly pro změnu ve stylu blond odstínu vlasů. Pozor ale, abyste nevypadaly, jako byste zešedivěly!

Jak si vybrat blond odstín tak, aby mi slušel. I když již byla většina tipů v průběhu nastíněna, shrňme si tipy, které vám pomohou při výběru správného blond odstínu. Pro světlejší typy pleti je nejlépe vybrat odstíny blond ve stylu světlé blond, zlaté blond nebo jahodové blond. Platinová s pískovou blond mohou v tomto případě působit nepřirozeně a dávat pleti nezdravou barvu. Normálním typům pleti, tedy ani světlým, ani tmavým, pasují takřka všechny výše jmenované blond odstíny. Záleží tedy jen na vás a vaší fantazii a kreativitě. Buďte však obezřetné při volbě popelavé a pískové blond. Nechcete přece vypadat starší než jste! Tmavší typy pleti bývají nejčastěji spojovány s tmavšími odstíny blond. Tedy s jahodovým, špinavým a popelavým odstínem. Pokud si přejete však pouze zesvětlit svou stávající tmavou barvičku, zkuste také sáhnout po karamelových nebo zlatavých odstínech, budou na vás vypadat přirozeněji. A také nemusíte zesvětlovat hned celou plochu vlasů, ale jen zesvětlit část pramenů. Ale opět pozor na to, aby prameny nevypadaly jako příznaky šedivění.

TIP! Pokud vás již nebaví zaběhnuté trendy, ale stále chcete vypadat se svou barvou vlasů zcela přirozeně, zkuste tipy celebrit jako Jessica Biel, Sarah Jessica Parker a mnoho jiných. Zkuste proto tzv. stínové zesvětlení, tedy směsici odstínů, které zanechají přirozený look vašich vlasů, ale přidají jim zároveň nádech neznámého. Nejde o klasický melír, ale o aplikaci valér tón v tónu. A nebo se inspiruj u kadeřníka roku 2013

VYBRAT BARVU NA VLASY

VÍCE O ÚČESECH - ZDE -

 

Zdroj obrázků: Becomegorgeous.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram