Není třeba nakupovat levné rychloobrátkové oblečení, říká návrhářka Eliška Tomková

Není třeba nakupovat levné rychloobrátkové oblečení, říká návrhářka Eliška Tomková

První modelkou byla ona sama, látky kupovala za peníze na svačiny a módní salon zakládala v devadesátých letech, kdy se v byznysu pohybovali zejména muži. I přesto se nevzdávala a nyní oblékají její modely pod značkou Elisha stovky úspěšných žen. 

Eliška Tomková, majitelka značky Elisha, tvoří již přes 20 let menší oděvní kolekce pro ženy a věnuje se šití na míru. Klade důraz na kvalitu, pohodlí i perfektní servis. Ačkoli byly začátky velmi těžké, Eliška Tomková zdokonalovala své postupy, rozvíjela firmu a postupně zapojila do podnikání celou rodinu. Díky píli a pečlivosti nyní oblékají její tvorbu stovky úspěšných žen vychutnávajících si benefity precizního šití, prémiových materiálů a padnoucích střihů. 

Naše klientky jsou náročné a vyzrálé osobnosti, které jsou zároveň aktivní, a přitom žensky okouzlující. Jsou to ty, co se nespokojí s diktátem trendů a běžnou konfekcí,” popisuje své zákaznice sama designérka.

Nadčasové kousky hodící se do každého ženského šatníku jsou typickým příkladem pomalé módy, která vnímá oblečení jako dlouhodobou investici. Podporuje tak zcela jiný přístup k jeho výběru, zahrnující dostatečné ocenění práce návrhářů a švadlen a přemýšlení o jeho vlivu na životní prostředí. Móda by neměla být spotřební záležitostí na pár měsíců.

Středobodem značky Elisha jsou dva salony - v Praze a na jižní Moravě, poskytující zákaznicím individuální servis a šití na míru. Nastal ovšem čas nabídnout klientkám i možnost nakupovat ready to wear modely online. Tato koncepce zahrnuje stále dostupné basic kousky, které zapadnou do jakéhokoli stylu. Na e-shopu najdete pohodlné košile, univerzální šaty pro každou příležitost a různé typy postav nebo elegantní kostýmy a komplety. Díky kvalitě materiálů a léty ověřeným vychytávkám u střihů máte po mnoho sezón zaručený skvělý pocit z jejich nošení. Cílem návrhářky je přesvědčit lidi o tom, že není třeba nakupovat levné rychloobrátkové oblečení. Mohou si dopřát kvalitu, servis a perfektní služby i při online nákupech.

Ve svém důrazu na kvalitu navíc Eliška Tomková nehodlá polevit ani v rámci nového konceptu. Do výroby po malých krůčcích implementuje další postupy a změny, které vedou k ještě větší udržitelnosti. Do budoucna se hodlá i nadále držet základních pilířů své značky – vysoké úrovně krejčovského zpracování, promyšlených střihů i kvalitních materiálů v kombinaci s perfektní péčí o klientky. „Neoblékám totiž jen ženu, ale především její osobnost,“ dodává Eliška Tomková.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram