Nevěsty milují svatby v boho stylu. Dopřávají jim svobodu i jedinečnost

Nevěsty milují svatby v boho stylu. Dopřávají jim svobodu i jedinečnost

Šaty s velkou obručí a výrazným korzetem nechejte ve skříni. Tahle svatba bude odlišná. Stanete se na jeden den krásnou a něžnou vílou, která dokonale splyne s přírodou okolo.

Boho svatby nejčastěji probíhají venku v přírodě, u lesa, na horách nebo třeba u krásné dřevěné roubenky. Jsou to okamžiky, kdy si toužíme říct své ano, ale nechceme tomu dávat jasná pravidla ani harmonogram. Boho svatby milují nevěsty, které touží po volnějším stylu a ten v posledních letech získává přední příčky ve svatebních trendech.

Boho nevěsta = něžná víla

Boho šaty na svatbu nemusíte nutně vybírat ve svatebním salónu. Některé totiž najdete v běžné konfekci a ráda je vynosíte ještě mockrát po svatbě. Boho nevěsty oblékají splývavé šaty plné romantické krajky. Místo svatebních lodiček můžete jít na boso, nebo v sandálkách, které si třeba uháčkujete. Kotník ozdobte jemným řetízkem nebo krajkovým návlekem a více se tím netrapte. Na zápěstí si nechejte uplést náramek z divokých květin, zručnější nevěsty to zvládnou samy.

Nezapomeňte, že ani váš účes nemá vyhlížet dokonalostí, přesněji řečeno, měl by být dokonale nedbalý. Nechejte vlasy rozevláté nebo je jemně stáhněte do culíku či drdůlku, po tvářích však spusťte volné prameny a svou hřívu ozdobte čerstvým lučním kvítím. I váš budoucí muž na boho svatbu volí pohodlnější model. Tvídové sako, někdy jen samotná košile a společenské kalhoty, k tomu barevné ponožky a místo kravaty dřevěný motýlek. Milovníci klobouků se mohou na takové svatbě rozhodně vyřádit.

Přírodní dekorace nesmí chybět

Vlastně to nejsou jenom boho svatby, na kterých v posledních letech získává svůj obdiv dřevěné dekorace. Pro tuto příležitost jsou však číslem jedna při svatební výzdobě. Se spoustou dřeva a pak také luční kvítí v retro vázách, krásná slavobrána z březových větviček, nebo ozdobená květinami, podtácky a jmenovky ze dřeva, dřevěné kulatiny uprostřed stolu a na nich malé jednohubky či zelenina.

Nezapomeňte na dřevěné bedny nebo proutěné zásuvky, do kterých vám hosté mohou vložit svatební dar i obálku s přáním. I dřevěné krabičky poslouží na tisíc způsobů a vypadají kouzelně.

Luční kvítí i jemné detaily dělají boho svatbu jedinečnou

Svatební kytici si můžete uvázat i sama, ale v profi květinářství budou mít jasnou představu, co si pod pojmem boho květina představit. Tedy rozhodně ne růže a slavnostní květiny, tahle kytice má šmrnc a přitom je odrazem skutečné divoké přírody a lásky k ní. Roztomile nespoutaná květina by měla obsahovat kromě lučního kvítí také traviny, listy ale také obilné klasy či rudé šípky. Vše záleží na vkusu nevěsty a co má ráda.

Co by vám určitě na boho svatbě nemělo chybět, jsou malé lucerničky omotané motouzem nebo krajkou, které postavíte na svatební tabuli nebo je rozvěsíte v jejím okolí. Pokud vás čeká svatba v lese, využijte okolních stromů pro drobné dekorace, dávejte však pozor, aby nic nevzplanulo. Kromě vaší lásky samozřejmě.

Svatební dort i cukroví bez zbytečného řešení

Nahé dorty ozdobené lesním ovocem jakoby ledabyle vyřešené jsou ve skutečnosti dokonalou variantou pro boho svatby. Můžete ho také postavit na velkou kulatinu a v obklopení zbývající přírody s ní dokonale splynete.

Nezapomeňte, že boho svatba je zejména o tom, užít si váš svatební den s těmi, které máte rádi. Žádné přesné dodržování harmonogramů, nemusí být ani svíčková, oficiální proslov nebo první tanec novomanželů. Tahle svatba bude přesně taková, jakou ji toužíte mít vy sami.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram