Nicolas Ghesquière představil jarní kolekci Louis Vuitton ideální pro cestování. Přehlídka se konala na staveništi, kde do budoucna vznikne mega komplex módního domu

Nicolas Ghesquière představil jarní kolekci Louis Vuitton ideální pro cestování. Přehlídka se konala na staveništi, kde do budoucna vznikne mega komplex módního domu

Paříží se nějaký čas nesly fámy o tom, že na Avenue des Champs- Élysées vznikne největší světový luxusní módní dům včetně hotelu a restaurace. Nyní už víme, že za ním stojí Louis Vuitton, který zde také představil svou kolekci pro jaro / léto 2024.

Budova v secesním stylu bude módnímu domu Louis Vuitton poskytovat hybridní prostor zahrnující obchod, hotel, umělecké i komerční místo stejně jako prostor pro kavárnu či restauraci, jak uvedl kreativní ředitel značky Nicolas Ghesquière pro WWD. Záměr módního domu je pobavit své zákazníky v každém slova smyslu. 

Budova na Champs-Élysées byla původně také hotelem, Elysejským palácem, postaveným pro pařížskou výstavu v roce 1900. Mata Hari zde byla zatčena v roce 1917 na základě obvinění ze špionáže a o dva roky později byla budova uzavřena, jako další oběť první světové války. Navzdory své krátké historii bylo pro módní dům lákavé představit si, jak do haly přijíždějí návštěvníci s kufry Louis Vuitton v závěsu.

Ghesquière vykouzlil tyto „duchy“ svou úvodní sekvencí modelů s důrazem na sukně a s kontrastními pruhy a kostkami, které měly lehký závan viktoriánské slušnosti. „Život hotelů a tajemství, která skrývají, jsou záhadné. Je to velmi poetické. A Champs-Élysées bylo na přelomu století místem, kde se dalo vidět a být viděn,“ přemítá návrhář. „Ale není to jen nostalgie, protože teď jde také o budoucnost. Tato budova se stane kulturním a společenským místem, a to díky projektu Louis Vuitton."

foto: se svolením Louis Vuitton

Aby zůstalo zachováno překvapení, celý prostor, kde probíhala módní přehlídka, byl zabalen do oranžové plachty běžně používané pro horkovzdušné balóny. „Je to hluboký ponor do myšlenky mimořádné cesty," vysvětlil Ghesquière. Pro většinu lidí je dnes cestování o něco méně romantické, protože letiště s nedostatkem personálu a chybějící zavazadla jsou jen některá z rizik moderních cest. Ghesquière si je toho vědom, stejně jako dopadu globálního oteplování. Jeho jarní kolekce byla navržena tak, aby se dala snadno sbalit, a to včetně praktických i designových zipů a přezek i lehkého materiálu, jako je jemný kašmír.

„Vlastně jsme látky vážili téměř na gramy a zvažovali jsme, jak lze oblečení zabalit, co vypadá dobře, když je pomačkané, a co by se počkat naopak nemělo," řekl návrhář. Mezi jeho chytrá řešení patří nestrukturovaná saka, která se mohou zastrčit do pasu, a taftové košilové šaty s pruhy povlečení. Stejně tak nafoukané rukávy halenek a lehký oblek v potištěné viskóze, který zkombinoval s odpovídajícím kabátem, zatímco koktejlové outfity měly podobu třpytivých overalů s nabíranými výstřihy, vykrojenými na šikmo a plně vyšívanými pruhy.

Módní přehlídky se zúčastnilo spoustu celebrit, mezi nimi nechyběla Zendaya, Cate Blanchett, Ana de Armas, Alicia Vikander, Pharrell Williams, Regina King či K-popové hvězdy, jako Felix ze Stray Kids a Hyein z NewJeans.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram