Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokáží pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci. Jak vybrat tu správnou pro vaši pleť?

foto: Unsplash / Fleur Kaan

Dopřát si dobrou a ničím nerušenou noc, při které se zbavíme stresu, kvalitně se vyspíme a uděláme maximum pro své tělo, je nezbytné pro naše zdraví. Na každou takovou noc se můžeme jednoduše připravit. Můžete si tak být jistí, že ráno budete vstávat odpočatí se zářivou a krásnou pletí.

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokážou pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci, zatímco my vyspáváme do krásy. Noční masky jsou speciálně určené k intenzivní noční regeneraci pleti. Obsahují totiž látky, které naše pleť dokáže nejlépe absorbovat právě během spánku. Regenerační složky uvolňují do pleti po celou dobu spánku, takže nejlépe osm hodin. Ano, jen si to představte - osm hodin intenzivní péče. Po tuto dobu vaše pleť dostává vše, co jí chybí a vy se tak ráno probouzíte s hydratovanou, svěží a vyživenou pletí.

POETIKO Večerní maska pro okamžitou výživu a tvorbu kolagenu (poetico.organic.cz, 480 Kč).

Noční masku si ve své večerní rutině nanášíte právě v době, kdy se nejen pleť, ale i celé tělo chystá na spouštění všech regeneračních procesů. Tím, že se zvyšuje tělesná teplota pleť přirozené ztrácí více vody a při nedostatečné péči, tak může být ráno vysušená a mdlá. Noční masky mají skvělou schopnost udržet vlhkost v pleti, zvýšit její hydrataci a zároveň díky velkému množství aktivních látek pleť také vyživit.

A jak správně vybrat noční masku a jak ji použít?

Noční masku vyberte podle typu vaší pleti. Účinky masky se projeví především na suché, dehydratované a vystresované pleti. Pokud je vaše pleť citlivá, rozhodně sáhněte po noční masce speciálně pro ni. Tak silná nálož aktivních složek by jí mohla jen podráždit.

Noční masku používejte dle potřeby, nejlépe jednou až dvakrát v týdnu. Nenanášejte ji bezprostředně před tím, než ulehnete do peřin. Potřebuje svůj čas, aby se mohla dostatečně vstřebat. Po probuzení postačí, když si umyjete obličej vlažnou vodou a dopřejte pleti vaši obvyklou pleťovou rutinu.

The Body Shop Tea Tree noční maska proti nedokonalostem pleti s kyselinou salicylovou (thebodyshop.cz, 729 Kč).

Origins Drink Up Intensive Mask s avokádem a ledovcovou vodou pro intenzivní hydrataci pleti (sephora.cz, 690 Kč).

Havlíkova Apotéka Noční maska Růže damašská s extraktem ze vzácné růže damašské pro vypnutí pleti, redukci vrásek, hloubkovou hydrataci a regeneraci všech typů pleti (havlikovapoteka.cz, 303 Kč), 

Havlíkova Apotéka Noční maska Hezké sny s kyselinou hyaluronovou, která na pleť působí celou noc. Zaručeným výsledkem vám ráno bude hydratovaná a svěží pleť plná energie (havlikovapoteka.cz, 303 Kč).

Laneige Water Sleeping Mask osvěžující gelová maska zajišťující vysokou dávku hydratace díky patentované hydro-ionizované minerální vodě LANEIGE (sephora.cz, 810 Kč).

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram