Nová kolekce Dominiky Kozákové byla představena v Madridu

Nová kolekce Dominiky Kozákové byla představena v Madridu

Od historických motivů a okázalosti barokní módy až po floru a faunu, to je mladá talentovaná návrhářka Dominika Kozáková, která na týdnu módy v Madridu předvedla svou novou kapsulovou kolekci SEROTINY.

Přehlídka se konala v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz Fashion Talent, který každoročně umožňuje jednomu z domácích návrhářů představit svou tvorbu v zahraničí. Prezentace nové kolekce Dominiky Kozákové se uskutečnila za podpory MBPFW, MBFW Madrid a Českých center. Druhou fází výměnného programu bude přehlídka návrháře Aaróna Moreno, kreativního ředitele madridské značky EMEERREE, na jarní edici MBPFW FW24, jež se bude konat v dubnu 2024.

Ekologicky ručně vyráběné kousky lokálního původu potvrzují návrhářčinu lásku k extravagantním střihům a volánům. Každý kousek kolekce rouhající se modernímu módnímu vesmíru a přinášející hravost, nevinnost a mystérium v sobě nese konkrétní, pečlivě vyobrazené aspekty Dominičina života.

Hlavní roli hrála opět barevnost, v kolekci se objevují charakteristické motivy, aplikace, mašle či nařasené sukně, které svým zpracováním místy imitují školní uniformy. Klíčovou inspirací byla fauna a flora, barevná paleta pak odkazuje k hračkám My Little Pony. Jednotlivé looky zahrnující nejrůznější variace sak a košil doplněné o ikonické pletené čepice působí hravým, až fantaskním dojmem. Návrhářka zde pracuje s materiály jako alpaková, mohérová či kašmírová vlna z vídeňských deadstockových showroomů v kombinaci s elastickými látkami s ručně malovanými vzory.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram