Nová kolekce J. Crew bude k dostání až do velikosti 5XL

Nová kolekce J. Crew bude k dostání až do velikosti 5XL

Poptávka na světovém a především na americkém trhu po plus size oblečení dohnala retailingový obchod a značku J. Crew k radikálnímu rozšíření velikostí.

Odvážný krok vpřed

Americký retailer J. Crew se konečně rozhodl k velkému kroku, na který však Amerika už prakticky čekala. V nové kolekci vytvořené na ve spolupráci s módním domem Universal Standard bude nabízet i plus size velikosti. V nové kolekci tak najdete oblečení ve velikostech od XXS po 5XL.

Spolupráce se zkušenými

Tato expanze v oblasti velikostí se děje především díky spolupráci J. Crew se značkou Universal Standard. Že jste o ní ještě neslyšeli? Tato značka vznikla před třemi lety jako módní start up v oblasti designu oblečení pro větší velikosti a je velmi úspěšná. „Chtěli jsme spolupracovat na této kolekci s většími odborníky na tuto oblast, abychom mohli progresivněji uplatnit rozšíření velikostí, nové střihy a nové prostředky napříč celou firemní politikou,“ říká Lisa Greenwald obchodní ředitelka prodeje J. Crew.

Střih a barvy pro každý typ postavy

Celková změna ve velikostech v J. Crew probíhá již od minulého jara, a to rozšíření velikostí v nabídce denim. Některé ze zákaznic si však stěžovaly, že toto rozšíření není dostatečné. „Věděli jsme, že je toho spoustu, na čem bychom měli pracovat,“ doplňuje Greenwald, „Právě proto jsme se zasadili o tuto spolupráci, aby náš dopad a naše počínání bylo co nejúspěšnější a abychom se tak posouvali stále dopředu. Zjistili jsme, že přístup Universal Standard je vysoce technický, a tak nám pomůže vytvořit novou kolekci pro více diverzifikované spektrum amerických žen. Chtěli jsme vytvořit kolekci, která by byla stylová, vyrobena z dobrého materiálu, s excelentním střihem, který je vhodný i pro rozšířené spektrum velikostí a Universal Standard nám nabídlo takovou expertní spolupráci, že jsme přesně tohoto docílili.“

USA toužily po změně

J. Crew je velmi oblíbený módní retail obchod s oblečením, především díky široké spolupráci se spoustou lukrativních módních značek. Sám vytváří vlastní kolekce. „Naše platforma se profiluje jako mainstreamová americká značka a my jsme pyšní, že neseme tu odpovědnost a právo se pro naše zákazníky zlepšovat. Jsme nadšeni, že můžeme být více dostupní pro každého.“

Sjednotitelé módy

Jedním z témat, kterému Universal Standard dlouhodobě věnuje pozornost je to, jak se zákazník, který nadměrné velikosti vyhledává, cítí, když je jeho oblečení v obchodech dáno do speciální sekce. J. Crew plánuje prodávat všechny kousky z kolekce Universal Standard dohromady. „Doufáme, že to bude velký krok kupředu ve sjednocování módy. Chceme jednou pro vždy odstranit tu bariéru mezi „námi“ a „jimi“, která separuje ženské oblečení a ženy jako takové,“ říká kreativní ředitelka US Alexandra Waldman.

Elegance a styl pro každou ženu

Kolekce se primárně zaměřuje na vázané rukávy, rozšířená ramena a kostkované vzory. Tato spolupráce je prostě začátek něčeho nového. Ze zavádění větších velikostí se konec konců v poslední době stává světový trend. Je tomu tak nejen, že si to žádá poptávka na trhu, ale především sami návrháři zjišťují, že je to výzva, která je často přivede na přední příčky světového módního průmyslu.

Glamour, Elle.com, J. Crew, Huff Post

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram