Nová kolekce Lukáše Macháčka vznikla ve spolupráci s autisty Mathiasem Povou, Hanou Rosenthal a Dodo K. Doudovou

Nová kolekce Lukáše Macháčka vznikla ve spolupráci s autisty Mathiasem Povou, Hanou Rosenthal a Dodo K. Doudovou

Módní návrhář Lukáš Macháček vytvořil kolekci MERCH na podporu nadačního fondu AutTalk Kateřiny Sokolové, který podpoří rodiny pečujících o autistické děti. Kolekce je symbolizována modrým srdcem, protože téma autismu je srdeční záležitost, a modrá je navíc barvou autismu a komunikace. Na tvorbě kolekce spolupracovali také tři autisté.

„Mám velkou radost, že i v tomto roce můžeme pokračovat ve spolupráci s předními módními návrháři a na spolupráci s Lukášem Macháčkem se těším. Kolekce je krásná, nadčasová a letos v ní máme rovnou několik kousků. Věřím, že se bude prodávat skvěle, a sama se moc těším, až ji budu nosit. Výtěžek z prodeje této kolekce bude věnován na podporu rodin pečujících o autisty. Děkujeme!“ říká Kateřina Sokolová.

Kolekci tvoří dva druhy mikin, tepláky, dva druhy triček, tílko, šátky, kšiltovka, pláštěnka a ponožky. Vše se pohybuje v cenovém rozmezí od 108 Kč do 4.900 Kč a celý výtěžek bude věnován na podporu rodin pečujících o autistické děti.

„S Kateřinou se známe už delší dobu díky práci v módě, a proto když nás naše mateřská agentura oslovila kvůli vzájemné spolupráci, neváhal jsem ani chvíli. I v mé rodině se potýkáme s autismem, a tak když mohu díky své práci zároveň pomoci, je to pro mě čest a radost zároveň,“ vysvětluje módní návrhář Lukáš Macháček.

šátek AutTalk 1.190 Kč (pořídíte na mconcept.cz)

Na vzniku kolekce se podíleli Mathias Pova, který je velmi všímavý, zvídavý, přecitlivělý, chytrý a šikovný kluk, který žije ve svém autistickém světě s různými přidruženými diagnózami. Naučil své rodiče vnímat svět jinak… Tak nějak lépe. Dále také Hana Rosenthal, která je studentkou střední školy s Aspergerovým syndromem. Hana se snaží o to, aby tato diagnóza nedefinovala, kým sama je. Mezi její zájmy kromě občasného kreslení patří třeba sociální vědy, dobrovolničení a nově také hra na bicí. Dodo K. Doudová je studentka PřF UK a sebeobhájkyně na spektru autismu. Dodo dělá osvětu o životě s obsedantně-kompulzivní poruchou a agorafobií a zároveň je třetí členkou týmu návrháře Lukáše Macháčka.

„Společnost NTL, včetně mé osoby, spolupracuje s NF AutTalk dlouhodobě. Vážíme si toho, jakým způsobem pomáhají lidem s autismem žít plnohodnotnější život a zvyšují povědomí o této vývojové poruše. Naše partnerství na kolekci oblečení je jen jednou z cest, jak ukazujeme, že nám na této věci opravdu záleží. Jsme rádi, že díky našemu příspěvku mohla tato kolekce vzniknout,“ dodává za NTL Forensics Karel Vaniš.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram