Nová verze Levi’s 501 je ikona stvořená k věčnosti

Nová verze Levi’s 501 je ikona stvořená k věčnosti

Nejvíce ikonický produkt značky Levi’s, džíny 501 Original, přichází ve verzi vyrobené z organické bavlny a recyklovaného denimu.

foto: se svolením Levi’s

Džíny 501 jsou navrženy tak, aby byly samy donekonečna recyklovatelné. Levi’s tak navázal na dlouhodobou spolupráci se švédskou společností Renewcell, což souzní s ideou modelu 501, která stojí na trvalosti, neměnnosti a nesmrtelném designu. Jde o další krok směrem k cirkulárním produktům značky Levi’s.

Představení nových 501 vychází také z úspěšné spolupráce mezi Renewcell a Wellthread na nové řadě 502 pro muže a modelech High Loose pro ženy za použití materiálů, které byly mediální společností Fast Company nazvány jako “World Changing Idea” (Přelomová myšlenka). Ve všech případech byla použita inovační směs Renewcell vlákna Circulose, udržitelně získávané viskózy, která je vyrobená z recyklovaného denimu a organické bavlny.

foto: se svolením Levi’s

“Loňská zkušenost ze spolupráce mezi Wellthread™ a Renewcell ukázala naše možnosti a že dokážeme najít uměle vyrobené celulózové vlákno z recyklovaného denimu, které je dostatečně silné a odolné, aby splňovalo naše standardy. To z mechanicky recyklovaného denimu nebylo dosud možné,“ upřesňuje Paul Dillinger, víceprezident oddělení inovací. 

Tuto inovativní metodu se designéři značky rozhodli aplikovat na jejich nejvíce ikonický kus oblečení – džíny 501 Original, což dokazuje, jak vážně berou celé téma cirkularity a udržitelnosti. Nejen že budou nové 501 navrženy tak, aby vydržely všechny nástrahy času, což byla vždy jejich silná vlastnost, ale teď získají možnost najít druhý, třetí, ale i čtvrtý život jako zcela nový kus oblečení. Vyrábět tyto džíny z recyklovaného denimu smíchaného s certifikovanou organickou bavlnou znamená, že vyžadují mnohem méně přírodních zdrojů a chemikálií, než je nutné u jiných kusů oblečení. Snižování vlivu na životní prostředí je součástí širší strategie pro zachování a udržování zdrojů napříč všemi životními cykly produktů Levi’s a je důležitou kapitolou v Buy Better, Wear Longer kampani.

foto: se svolením Levi’s

“V rámci našich výzkumů a vývojových inovací usilujeme o zlepšení praxe při navrhování a zachování přírodních zdrojů všemi způsoby, které dokážeme,” potvrzuje Una Murphy, Levi’s ředitelka oddělení inovací. “Začleněním udržitelných novinek se učíme, co je možné a co funguje při řešení těch největších výzev.”

Využití obnovitelných a recyklovatelných materiálů – jako jsou například Circulose a certifikovaná organická bavlna – je důležitou součástí širšího holistického přístupu k cirkulární ekonomice. Každý jednotlivý komponent, který tvoří nové udržitelné 501 džíny byl vybrán a navržen tak, aby vyhovoval přísnému požadavku na jednoduchá vlákna s jedním původem, která umožní efektivní recyklaci na konci bohatého života 501.

foto: se svolením Levi’s

Pro ty části džínů jako jsou například vnitřní kapsy, štítky a lemování, které jsou běžně ze syntetického polyesteru, byla použita 100% bavlna. Tím se odstranily zbytečné znečišťující prvky, které by zabránily recyklaci bavlny. Výsledkem jsou džíny, které nejen že už jednou vznikly ze starších, ale snadno se jednou přetvoří do nových. A tak stále dokola.

“Jsme v počátcích cesty oděvního odvětví k úplné cirkularitě, která je nezbytná vzhledem k tomu, jak je tento průmysl ničivý a má silné tendence k plýtvání,” říká Dillinger. “Uvedením našich legendárních 501® z recyklovaného materiálu a znovu snadno zrecyklovatelné, doufáme, že ukážeme i ostatním, že to lze vymyslet tak, abychom všichni vytvářeli udržitelné produkty, které šetří zdroje a přitom vypadají skvěle. Jednoduše splňují nejvyšší standardy na všech frontách.”

foto: se svolením Levi’s

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram