Novesta v nové kolekci cílí na nadčasový design a zakládá si na dlouhodobém využití obuvi

Novesta v nové kolekci cílí na nadčasový design a zakládá si na dlouhodobém využití obuvi

Československá značka Novesta ještě jako jedna z posledních vyrábí celou svou produkci v Evropě, konkrétně v České republice a na Slovensku. Nejinak je tomu i v případě aktuální kolekce na nadcházející sezónu podzim / zima 2022, která přináší klasické a osvědčené modely i několik novinek.

Výrobní závody Novesty sahají až do třicátých let minulého století, kdy slavný švec Jan Antonín Baťa otevřel svou novou továrnu v malém městečku uprostřed Slovenska - v Partizánském. Novesta je jednou z posledních čistě evropských značek, která působí v původních prostorách, pracuje původní metodou na starých strojích, které vyžadují velké množství precizní ruční práce.

Největší novinkou jsou modely Star Master a Star Dribble v podzimním barevném provedení, s barevnou nebo dvoubarevnou gumovou podrážkou a kulatými tkaničkami. Kromě klasické látkové varianty se v podzimní kolekci objevují i manšestrové verze obou modelů.

Novesta také zapracovala na svých liniích Marathon a Trail a přináší je v nejrůznějších barevných kombinacích i materiálových variantách. Umožní tak přirozeně dotvořit unisex kapsulový šatník. Podrážka Trail je pak jedním z nejklasičtějších identifikačních znaků Novesty a produktem továrny v Partyzánském. Tato podrážka už prokázala svou nepostradatelnost nejednomu běžci a turistovi v nepředvídatelných terénech.

V kolekci nechybí ani nové odlehčené modely Running, jejichž svrchní vrstva je vyrobena z prodyšné síťoviny. Podšívka je pak z recyklované syntetické kůže, která dobře absorbuje pot, takže boty můžete nosit i v létě.

V kolekci najdete i dětské modely v kotníkových podzimních variantách se zapínáním na suchý zip vhodných do města i na hřiště. Kampaň k poslední kolekci vznikla v renovované likérce v Trenčianských Telicích.

Tradiční způsob výroby Novesty vyžaduje kvalitní materiály (certifikované v nejvyšší možné kvalitě), který ve spojení s minimalistickým a nadčasovým designem překonává módní trendy a umožňuje dlouhodobé využití. Navíc, všechny produkty Novesta jsou pratelné, respektive omyvatelné, s vyměnitelnými stélkami, což také přispívá k jejich delšímu životnímu cyklu.

Všechny boty značky Novesta jsou dostupné na novesta.cz.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram