Obal od špaget, nebo nová kolekce Dolce&Gabbana 2017?

Obal od špaget, nebo nová kolekce Dolce&Gabbana 2017?

Ještě Dolce&Gabbana nám chybí, abychom mohli pro letošní podzim uzavřít milánský Fashion Week. A upřímně? Na závěr nemohlo přijít nic italštějšího... 

Tropický duch panoval na přehlídce jarní kolekce po celou dobu. Ať už modelky vykročily na molo v krajce, bílé košili nebo šatech potištěných vzorem koktejlů, stále se ve vzduchu vznášelo bohatství přírody v podobě hojných květů, palmových listů a ovoce. Na hlavě měly občas mašle, občas jemné květy a někdy také mohutné čelenky složené z mnoha květů, které nám připomínaly Alenku v říši divů. Jenže v jarní kolekci toho bylo podstatně více, co zaujalo a uchvátilo. Třeba vystoupení pouličních hip-hoperů, které návrháři nechali vystoupit ve vlastním oblečení - no není to sympatické? Nebo bílá trika s velkými logy značky na posměch nevkusným tržním padělatelům oblečení.

Do kolekce návrhářské duo zahrnulo také tradiční Itálii. Ovšem v podobě, která tu snad ještě ani nebyla. Na šaty střižené do písmene H natiskla značka ilustrace, které běžně vídáme na potravinách. Aneb jak protlačit pověstnou italskou kuchyni i do módy... Setkali jsme se s krabicí od pizzy, sáčkem špaget i rajčatovým protlakem.  A kde nebyly přímo obrázky z obalů, byly třeba špagety samotné. Fascinující. Celá show měla grády. Kromě skvělých kulis, pracně načesaných modelek, hip-hopového vystoupení a okázalé módy ukazující k historii značky i trochu zábavnějších modelů s jídlem, to prostě mělo šmrnc. Takový, který umí snad jen Dolce&Gabbana.

vogue.com/fashion-shows

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram