Objevte řadu pěti produktů obsahující komplex bylinných extraktů a éterických olejů pro aknózní pleť

Objevte řadu pěti produktů obsahující komplex bylinných extraktů a éterických olejů pro aknózní pleť

Podzimní novinky, které ocení nejenom ti, kteří kvůli nošení roušek trpí více na akné. Řadu produktů Nobilis Tilia provází aroma hřebíčků, který se tradičně využívá pro své protizánětlivé účinky.

Éterický olej tea tree a grapefruit tvoří synergii posilující psychiku a dodají sebevědomí. Dopřejte pleti odlehčení od mastnoty a dostatek hydratace po celý den, výživu a zklidnění na noc.

S akné se setká během života až 90 procent žen i mužů, a to nejen v období dospívání. Problematická pleť navíc bývá častou příčinou psychické zátěže. Může vést ke ztrátě sebevědomí a vyvolávat úzkostlivé stavy. Vznik akné má na svědomí především hormonální nerovnováha, ale i mnoho dalších faktorů – genetika, stres, špatná životospráva, kouření, alkohol nebo některé léky. A krom toho také špatně zvolené kosmetické přípravky. Důležité je neprovádět hloubkové čištění doma, ale navštívit kosmetičku a raději dřív než pozdě, kdy už je tvář zjizvená neodbornými domácími zásahy a nevhodnou péčí.

V posledním roce se zrodil nový typ akné, které může potkat i ty, kteří jinak problematická pleť netrápí, tzv. maskné. Pod respirátory totiž vzniká prostředí plné tepla a vlhka, ve kterém se daří bakteriím a mikroorganismům. Mechanickým třením roušky o pokožku je zároveň pleť podrážděná, a pronikají tak do ní snáze nečistoty z okolí. Důležitá je správně zvolená šetrná kosmetika, která pleť dostatečně hydratuje, vyživí a má protizánětlivé účinky.

Nobilis Tilia Péče při aknózní pleti - živá voda pro vaši pleť i sebevědomí

Dopřejte své pleti pomoc z přírody. Nová Péče při aknózní pleti od Nobilis Tilia zbaví pokožku přebytečného mazu, aniž by ji vysušovala, naopak doplní potřebnou hydrataci i výživu. Akné řada pěti produktů od Nobilis Tilia povzbuzuje smysly a dodává jistotu. Komplexní péče o problematickou pleť nabízí účinnou kombinaci bylinných extraktů a aktivních látek s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Pravidelné používání přípravků reguluje tvorbu kožního mazu a působí preventivně. Celou řadu provází aroma éterického oleje z hřebíčku. Směsi éterických olejů jsou vybrané tak, aby zajistili účinnost produktů i vůni. Působení aroma hřebíčku, tea tree a grapefruitu posiluje psychiku, odolnost proti stresu, povzbuzuje sebevědomí a zvládání negativních emocí. “Pokud má pleť přirozeně rozšířené póry a stálou tvorbu mazu, je to zdravá pleť! Takže mít drobné tečky na nose je v pořádku,” říká kosmetička Petra Špačková, která s Nobilis Tilia dlouhodobě spolupracuje. Tři základní produkty - Akné čistící gel, Akné fluid a Akné SOS gel naleznete v dárkovém balení pod názvem: Sada Pověs akné na hřebíček.

Akné čisticí gel

Odstraňuje nečistoty i make-up, aniž by vysušoval pokožku. Působí protizánětlivě a antimikrobiálně, pleť zanechává hladkou, zklidňuje ji a hydratuje.

Akné pleťová voda

Tonizuje pleť, zmírňuje projevy zánětu a zklidňuje podráždění. Pravidelné používání snižuje tvorbu nadměrného kožního mazu a vznik komedonů.

Akné krém

Jemná konzistence odlehčí mastné pokožce a udržuje její optimální pH. Aktivní látky působí protizánětlivě, zlepšují vzhled jizev a pigmentace způsobené akné.

Akné fluid

Lehká emulze s antibakteriálními a regeneračními účinky nahradí denní krém. Výborně se vstřebává, nemastí a pokožku zanechává sametově matnou.

Akné SOS gel

První pomoc pro lokální ošetření akné v praktickém kapesním balení. Tiší zánět a zpomaluje aktivitu bakterií, takže pupínky se dají rychleji na ústup. Zažeňte zánět přímo v místě pupínku kdykoliv během dne.

Domácí péče všeobecně:

Nejdůležitějším bodem je povrchové čištění pleti, které má dvě fáze. První odstraňuje v tuku rozpustné nečistoty (Akné čisticí gel) a druhá nečistoty ve vodě rozpustné (Akné pleťová voda). Povrchové čištění provádějte ráno i večer. Proč ráno? Představte si, že si pleť večer očistíte a nanesete přípravek vhodný pro vaši pleť. Celou noc se ovšem nadále tvoří maz, pot a odlupují se odumřelé kožní buňky a tím na pleti vzniká nekontrolovatelný biologicky koktejl. Vzpomeňte si, jak to vypadá, když třepete peřiny z okna. To všechno se vám v noci lepí na pokožku.

Aromaterapeutická péče o pleť i tělo vychází z působení přírodních éterických olejů. Kromě přírodního základu, který je pro Nobilis Tilia samozřejmostí, má každý výrobek svoji unikátní vyladěnou složku vonných esencí. Záleží jen na vás, jaké účinky a jakou vůni si vyberete. Při použití na pleť pronikají aktivní éterické oleje pokožkou ke krevním vlásečnicím a přecházejí do krevního oběhu. Tím vyvolávají požadovanou tělesnou reakci jako například snížení oxidačního stresu, zpomalení stárnutí, zvýšení prokrvení a podobně. Zároveň však působí celostně, protože vůně se při použití uvolňuje do ovzduší a prostřednictvím čichu se dostává do limbického centra v mozku. Zde vyvolává reakce na neurochemické úrovni, které ovlivňují psychický stav. Vůně tak působí na emoce, náladu i vzpomínky, dokážou povzbudit, uvolnit při stresu a napětí, harmonizovat.

Certifikát CPK a CPK BIO

Aby se mohli zákazníci lépe orientovat v ryzosti přírodních produktů, svoji kosmetickou produkci nechala Nobilis Tilia už v roce 2007 zaštítit certifikátem CPK. Označení CPK a CPK bio garantuje čistě přírodní a bio organické ingredience. V Nobilis Tilia pečlivě dbají na výběr těch nejlepších surovin a šetrný výrobní proces. A proto i nová akné řada nese kompletně toto označení.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram