Odbourání stresu je klíčem k hubnutí

Odbourání stresu je klíčem k hubnutí

Proč může usměrnění emocí pomoci shodit více přebytečných kilogramů? Nová studie univerzity v Kentucky tvrdí, že pokud jde o  úspěšně shozená kila, není to co jíte tak důležité, jako to, co „užírá“ vás.

Pokud pro vás není dieta nic nového, pravděpodobně víte o čem je řeč, když se řekne uhlohydráty, tekutá strava, paleo strava nebo detoxikační očisty. Nová studie univerzity v Kentucky tvrdí, že pokud jde o  úspěšně shozená kila, není to co jíte tak důležité, jako to, co „užírá“ vás.

V této studii rozdělili větší skupinu lidí s nadváhou do dvou menších skupin, kdy členům z první skupiny vytvořili stravovací plán a členy z druhé skupiny učili, jak zvládat stres. Po sedmi týdnech členové první skupiny neshodili moc význmnou čás přebytečných kilogramů, zatím co ve druhé skupině šlo o úbytek až osmi přebytečných kilogramů.

Proč měla skupina lidí, kteří úspěšně boJovali se stresem větší úspěch v hubntí? Autorka studie Kelly Webber Ph.D., docentka na katedře dietetiky a výživy člověka říká, že by to mohlo být proto, že špatné zvládání stresu je mnohdy základní příčinou přibývání na váze. „Mnozí z nás jsme totiž tzv. emocionální jedlíci“ říká. „Jíme příliš mnoho nezdravých potravin, aby jsme uklidnili naše reakce na stres“

Držíte dietu a váha vám stejně neubývá? Zkuste těchto osm způsobů, jak bojovat se stresemS těmito relaxačními technikami budete šťastnějsí, zdravější a vaše kila půjdou dolů.

 

 

Zdroj: wonan's health

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram