Odhalte se – dejte své pokožce snědé zbarvení pomocí samoopalovacího krému

Odhalte se – dejte své pokožce snědé zbarvení pomocí samoopalovacího krému

Jarní dny velí, odhalte se!

Přestože se lékaři snaží stále více prosazovat módu porcelánově bílé pleti a neustále varují před škodlivostí nadměrného slunění, je snědá pokožka pořád touhou mnohých z nás. Někteří nemáme to štěstí a příroda nás snědou pokožkou neobdařila, někteří jsme přes zimu vybledli. Chození do solária není nejzdravější a navíc je náročné na čas.

Řešením jsou samoopalovací krémy, za pomoci kterých můžete dosáhnout vytoužený odstín pokožky.

A jak samoopalovací krémy fungují? 
Samoopalovací krémy fungují na principu navázání se na jednotlivé buňky a pokud své tělo nezbavíte „suchých“ odumřelých buněk, krém se jednoduše naváže na ně. Tyto buňky se však s největší pravděpodobností odloupnou již další den a vy tak přijdete o své „ namazané“ opálení. Pokud zvolíte správný postup, nejdřív svlíkání kůže a až poté (na svěží nové buňky) „navlíknete“ samoopalovací krém, vaše bronzové zbarvení vydrží nejméně 5 až 8 dnů. Proto je důležité, abyste si nejdříve své tělo důkladně promasírovaly lufou nebo tělovým kartáčkem a až pak nanesly samoopalovací krém.

Požadovaný odstín nezískáte jedním namazáním
Intezita odstínu se zvyšuje postupně dalším a dalším používáním krému. Výsledný odstín je závislý samozřejmě také na zakoupeném odstínu krému a na původní barvě a odstínu vaší pokožky. Kromě počáteční přípravy je velmi důležité vybrat si správný krém. Ve výběru samoopalovacího krému není dobré šetřit nebo spoléhat na neznámé a neprověřené značky. Zvolte radši kvalitu. I když dražší variantu, ale o to kvalitnější. Vyhnete se riziku, že budete vypadat nezdravě a nažloutle. Opravdu vsaďte na kvalitní značky nebo si nechte poradit v obchodě. Tentokrát zapomeňte na levné „ no name“ výrobky. Pokud jste připravena na namazání se samoopalovacím krémem, dejte velký pozor na jeho roztírání, aby se vám neudělaly na pokožce fleky. S největší opatrností nanášejte krém na obličej, protože fleky na pleti nezakryjete. Pokud se chcete zbarvit do bronzova celá, začněte aplikovat krém od nohou a pokračujte rovnoměrně a plynule nahoru. Nohy a ruce natírejte vždy zvlášť a pak pokračujte nahoru k ostatním částem těla. Až se dostanete k partiím tváře, buďte si jistá, že jste dokonale odlíčená! Jedinou část, kterou opravdu nemusíte natírat, jsou vaše uši. Je dobré samoopalovací krém smíchat s trochou obyčejného hydratačního tělového mléka. Váš odstín tak bude jemnější a přirozenější. Další vrstva může být intenzivnější. Pokud používáte samoopalovací krém, přestante své tělo drhnout po koupeli či sprše ručníkem. Otírejte se jen jemným poklepáním pomocí ručníku, aby se vám opálení nesedřelo spolu s vrchní vrstvou pokožky.

A teď vzhůru do plavek i bez sluníčka, ukázat se třeba nějak do fitka nebo akvaparku!

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram