Odložte černou! Přichází léto a s ním jedny šaty pro den i noc: „malé bílé“!

Odložte černou! Přichází léto a s ním jedny šaty pro den i noc: „malé bílé“!

Přes léto si můžeme dovolit vyměnit černou za bílou

Chanelovské „malé černé“ jsou klasikou, ale když dokáže všechnu eleganci převzít bílá, proč ji zejména v parném létě nezkusit? Rozhodně je tato barva pro léto vhodnější. Nepřitahuje tolik sluneční paprsky, naopak jej odráží, působí lehce, uvolněně a něžně. Přes léto vyhrává! A je stejně univerzální jako černá.

Jedny bílé šaty si můžete vzít jak do práce, tak po náročném dni na večírek. Je to především hra doplňků, ale také správného střihu. Nebojte se bílých šatů, které osvěžují barevné vsadky nebo decentní barevné výšivky. Pokud pořád dominuje bílá, stále se držíte stylu malých bílých“. Krátké a pohodlné na den, mladistvé na večer! Malé bílé šaty si zamilujete. Přes den je oceníte pro jejich vzdušnost, večer potom pro jednoduchou eleganci a mladistvost. Ale i u krátkých šatů se můžete rozhodnout, jaký střih zvolíte. Ty, které vás obepínají, jistě právoplatně nahradí jindy pasující kostýmek. Zvláště pokud si přes ně obléknete sako nebo uvážete kolem krku lehký barevný šátek. Na nohy pak klidně obujte baleríny, sandálky nebo elegantní gladiátorky nejlépe na podpatku, nebo alespoň vysoké pod kolena. A všechny potřebné věci na celý den i na večer si můžete sbalit do větší kabelky. Tam se vám vejde i psaníčko, které pak můžete večer vytáhnout a velkou kabelku nechat schovanou. Pokud zvolíte takové, které je především z lesklého materiálu a vysoké podpatky, šaty připravíte na druhou večerní směnu. Takhle jednoduše přetvoříte denní outfit na večerní eleganci.

Pokud se ale v úzkých šatech příliš necítíte, nebo nemáte perfektně tvarovanou a štíhlou postavu, zvolte moderní šaty se střihem do „A“ nebo širší šaty například v módním krabicovém střihu . Přes den budou takové šaty jistě pohodlnější než obepnuté a večer ideální jak na večírek, tak na obyčejné grilování, sama ale rozhodně v těchto šatech negrilujte! Na denní nošení se knim určitě hodí barevné sandálky i taška a velké sluneční brýle. Na večer je pak zkombinujte svýraznými doplňky jako je náhrdelník a prsteny. Nezapomeňte na podpatky! Dejte „malým bílým“ fashion šmrnc! „Malé bílé“ šaty jsou sice trendem samy o sobě, ale lze je dále osvěžit dalšími módními prvky. V této sezóně okouzlíte puntíky, jen dbejte o to, abyste z „malých bílých neudělaly šaty vzorované.

Eleganci zachováte střídmě používaným vzorem
Puntíky mají svůj retrošarm stejně jako krajka. A i ta může být součástí „malých bílých“. Bílá, ale třeba taky barevná, na menší části překrývající bílý základní podklad šatů. Šaty mohou být z krajky i celé. Přidáním barvy k bílým šatům se sice pomalu začínáme posouvat od „malých bílých“ do jiné kategorie, ale například černé lemy, krajka nebo vsadky aplikované na bílé šaty v decentním poměru šatům sluší a dodávají jim modernost a také vyzývavou extravaganci. A umíte si představit, jak dokonalé šaty vzniknou, když se na jedněch šatech sejdou všechny tyto tři zmíněné prvky? Takový dokonalý kousek šatů vykouzlil Oscar de la Renta. Zdali jsou to ještě „ malé bíle“? Na tom přece nezáleží! Dokonalost nemusí mít jméno! „Malé bílé“ jsou povoleny i v dlouhé variantě! Když přišla Coco Chanel se svými „malými černými“, chtěla vytvořit šaty, které budou kratší a pohodlnější než dlouhé večerní černé róby, ale které jim dokážou konkurovat v eleganci. Tyto šaty byly vždy kratší, pod kolena, nebo nad ně. Podmínka krátké délky ale u „malých bílých“ platit nemusí, protože bílá není oficiální večerní barvou a tak mohou být „malé bílé“ i dlouhé. Celodennímu nošení se asi nejlépe dokážou přizpůsobit šaty vepředu krátké a vzadu dlouhé. Ty jsou hitem i letošní sezóny! Do práce se knim hodí baleríny nebo středně vysoký podpatek a výrazný pásek, který trošku ubere na jejich eleganci. Na večer to potom jako vždy jistí podpatky, tady můžete zvolit velké a barevné platformy. Chybí už jen velké psaníčko a dlouhé náušnice vnádechu antiky. Jste za řeckou bohyni! Jedny šaty na den i na noc – podívejte se, jak na to! Podobně jako „malé černé“ i „malé bílé“ razí filosofii: jedny šaty na den i na noc. Podívejte se, jak to lze provést v praxi. Vybrala jsem pro vás klasickou krátkou variantu „malých bílých“ i delší model šatů.

 

Obrázky: Polyvore.com, Net-a-porter.com, Mango, Promod, Zara, Topshop, Lindex, Next

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram