Orsay končí v Česku

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

ilustrační fotografie Orsay

Podle vyjádření zdroje časopisu Forbes se Orsay aktuálně zabývá prodejem svých prodejen. Pokud se toto nepodaří, vstoupí společnost na českém trhu do insolvence. Svou aktivitu údajně ukončí nejen v Česku, ale také na Slovensku. V obou zemích má více než 90 prodejen. Tisková mluvčí společnosti Orsay však informaci o ukončení podnikání nepotvrdila ani nevyvrátila.

Odchod z trhu se může zdát logický, protože mateřská společnost v Německu zveřejnila své finanční problémy v postcovidovém období a rakouská dcera je v insolvenci už od konce dubna. V Německu už společnost zrušila více než 80 poboček a propustila více než 200 zaměstnanců. To vedlo k rozsáhlým stávkám a zasahovat musely o odborové organizace. Důvodem byla nejen postcovidová finanční ztráta, ale také tlak na zvyšující se nájemné v Německu.

foto: Orsay Wien

V minulém finanční roce byla ve ztrátě i česká dceřiná firma. Mohly za to i ekonomické otřesy způsobené všeobecnou několik měsíců trvající uzávěrou prodejen. Navíc je možné, že se prodej přesune do prostoru e-commerce, kde se bude muset vypořádat s velkou konkurencí. Ekonomická krize v odvětví módy a oděvnictví nepostihla pouze Orsay. V insolvenci se nachází například i Pietro Filipi, Timeout, Only, Lee Cooper či Kara. Z Česka se začaly stahovat také značky jako Promod nebo Next. Změna obchodního modelu je jistě na místě.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram