Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Přehlídka pánské kolekce jaro 2021 Louis Vuitton se konala v Tokiu. Nebyla to však její premiéra. Se stejnou kolekcí vyrazil na začátku srpna Virgil Abloh i do Shanghaie. Celý proces provázelo mnoho neznámých. Japonsko a Tokio jsou zvláště zasažená pandemií coronaviru. Do poslední chvíle tak pořadatelé nevěděli, zda bude možné přehlídku uspořádat. Nakonec se to však povedlo, a dokonce se podařilo najít i vhodný prostor, kde pořadatelé minimalizovali riziko nákazy - pod širým nebem. Přesto však musel být omezen i počet účastníků a na přehlídku nedorazil ani samotný tvůrce kolekce Virgil Abloh. Ten si však nenechal utéct příležitost pozdravit své japonské příznivce, a tak přítomné pozdravil alespoň z virtuálního prostoru.

Zdroj: Vogue

"Vím, jaké to je, když se člověk nemůže zúčastnit vlastní přehlídky. Mí přátelé například jezdili na přehlídky do Paříže a já jsem nemohl, jelikož jsem neměl peníze na letenku. V tomto případě jsem tedy zůstal doma a díval se skrze sociální média,"řekl před přehlídkou Virgil Abloh, který celou přehlídku sledoval z pohodlí svého domova v Chicago.

Pánská kolekce byla temná, stejně jako celá stage, kterou osvětlovaliy pouze nasvícené obří balóny ve tvaru známých dětských japonských postaviček. Ačkoli se zdála místy více napjatá a přeplácaná, díky skvělé instruktáži modelů se zdála celá kolekce naopak uvolněná a vzdušná. Místo klasické přehlídkové striktnosti se modelové volně procházeli ve volném prostoru bez jakéhokoli řádu či pravidelnosti. Někteří tancovali, jiní krátce pózovali a další se dokonce bavili a chichotali mezi sebou.

Zdroj: Vogue

Z přehlídky byl také vytvořen unikátní film k propagaci celé kolekce, který tvůrci doplnili střihy z filmů japonských animátorů Takashiho Miike and Caleba Femi. Více než film však celý stream vypadal jako avantgardní divadelní představení. To možná bylo i zájmem Virgila Abloha, který svými výtvory míří především na mladou generaci mužů, kteří procházejí právě ve společenstvích, jako je Japonsko, zvláštní transformací. Tento vývoj ztvárnil Abloh kreací barev, světelných kombinací i plyšových zvířátek.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram