Party pohoštění podle celebrit – jaké chuťovky podávat na večírku?

Party pohoštění podle celebrit – jaké chuťovky podávat na večírku?

Nedílnou součástí každé nezapomenutelné party jsou fantastické pochutiny, ať už jde o slané kanapky, dezerty či například oblíbené masové kuličky. Co podávat na večírku, aby se hosté cítili jako celebrity?

zdroj:Pexels.com

Občerstvení nemusí být nijak zvlášť složité, aby bylo dostatečně efektní. Mnohdy stačí použít jen pár surovin a vynikající pohoštění je na světě. V rámci příprav je určitě vhodné myslet také na to, že se čím dál větší počet lidí vyhýbá živočišným produktům. Není proto od věci připravit pár veganských alternativ, aby si mohl pochutnat skutečně každý.

Jakými jídly příchozí přátele pohostit? Mezi pokrmy, které jsou chutné, dobře vypadají a nejsou příliš náročné na přípravu, patří:

kanapky s avokádovou pomazánkou
smažené sýrové kuličky
red velvet dort
kuličky z mletého masa
veganský dort (mrkvový, čokoládový, ovocný…)
jalapeño papričky plněné sýrem
mini řízečky


zdroj: receptik.cz

Hosty jistě potěší, když se na večírku objeví jak slané, tak sladké pohoštění. Určitě není nutné si dělat hlavu s příliš složitými dorty či jinými dezerty. Často totiž platí, že nejlepší moučníky jsou ty nejjednodušší, proto určitě není nutné trávit hodiny u trouby.

Kanapky s avokádovou pomazánkou

Kanapky lze popsat jako jednohubky, které však nemusí nutně sestávat z plátku pečiva. Rohlík nebo bagetu mohou nahradit například krekry či kousek zeleniny dle vlastního výběru. K avokádové pomazánce se však nejlépe hodí pečivo, přičemž lze samozřejmě použít jak světlou, tak tmavou či celozrnnou variantu. K ozdobení kanapek poslouží například čerstvý koriandr nebo kousek čerstvého sýru.

Smažené sýrové kuličky

Příprava této chuťovky je velmi snadná – stačí nastrouhat sýr, promíchat ho s vajíčkem a následně z této hmoty vytvořit kuličky, které se obalí ve strouhance a usmaží. Do zdravého jídelníčku sýrové kuličky zrovna nezapadají, na večírcích však mizí velmi rychle.

Red velvet dort

Red velvet dort je dobře známý moučník původem z USA. Je charakteristický svou temně červenou barvou, jíž se nejčastěji dosahuje pomocí potravinářského barviva. Jednotlivé korpusy jsou proloženy světlým krémem. Díky své lahodné chuti se red velvet řadí mezi nejlepší moučníky vůbec. Příprava tohoto dortu není těžká a výsledek stojí za to. Na party jej lze místo v klasické formě upéct na plechu a poté servírovat nakrájený na malé čtverečky.

Kuličky z mletého masa

Klasika, která nikdy neomrzí. Je pravděpodobné, že kuličky z mletého masa zmizí stejně rychle jako výše zmiňované smažené sýrové kuličky. Na přípravu této chuťovky lze použít jak vepřové, tak hovězí mleté maso, popřípadě jejich kombinaci. Zajímavou chuť kuličkám dodají sušené bylinky, například oregano nebo tymián.

Veganský dort

Receptů na veganské dorty je nespočet. Připravit lze například mrkvový, ovocný nebo čokoládový veganský dort. Prakticky jakýkoliv moučník je dnes díky alternativám živočišných produktů možné upéct ve veganské variantě.


zdroj: receptik.cz

Jalapeño papričky plněné sýrem

Milovníci pikantních jídel si jistě pochutnají na pálivých papričkách plněných různými druhy sýrů. Křupavost této chuťovce dodá trocha strouhanky, jíž se v závěru pečení papričky se sýrem posypou.

Mini řízečky

Také malé řízečky lze bez nadsázky označit za klasiku, která nikdy neomrzí. Jejich příprava je snadná, přesto patří mezi pokrmy, po kterých je na večírcích největší poptávka. Podávat je lze buď jen tak, či s různými domácími dipy.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram