Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

V jádru srdce je Pavel Berky talentovaný módní návrhář. Momentálně ho však můžeme sledovat i coby skvělého kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Do třetice se stal hlavním návrhářem značky E.daniely.

zdroj: archiv značky e.daniely

Jeho jméno se poslední roky skloňuje v mnoha pádech. Je mladý, talentovaný a úspěšný. Díky tomu se také nově stal hlavním designérem přední české značky E.daniely, která se zaměřuje na dámskou módu již od roku 1991. Berky má za úkol omlazení kolekcí i zákazníků. 

Značku založily Eva Janoušková a Daniela Roučka Flejšarová, které každý rok vytvoří dvě kolekce, dvě série přehlídkových modelů a nespočet zakázkových modelů. 

„Nejde ani tak o změnu značky, jako spíše o pokračování. Řekly jsme si, že tu návrhářskou káru teď musí začít táhnout mladší generace. Pavel měl už na startovní čáře obrovskou výhodu v tom, že oděvní návrhářství vystudoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, a to pod prof. Josefem Ťapťuchem,“říká Eva Janoušková, spoluzakladatelka značky E.Daniely. 

zdroj: archiv značky e.daniely

Již za pár dní představí Pavel Berky poprvé několik modelů ve své nové profesi, a to na přehlídce na piazzetě Národního divadla 18. 6. 2020. Část kolekce bude zaplněna modely, které ještě připravily majitelky značky, druhá část už bude v plné režii Pavla Berkyho.  

Jeho kolekce bude složená z pár unikátních modelů, které vzniknou přímo pro tuto akci a měly by divákům ukázat, jakým směrem se chce značka E.daniely dále ubírat. Pavel pak již bude pracovat na kolekci pro sezónu jaro a léto 2021 a předpokládá se, že ještě v letošním roce převezme naplno roli hlavního návrháře E.daniely.

„Jsem moc rád, že značka E.daniely se rozhodla nabídnout prostor i novým návrhářům. Moc často se to totiž u tak etablovaných značkách nevidí. O to víc se budu snažit ukázat, že byl výběr správný. Pro naši společnou přehlídku jsme vybrali nádherné, možná trochu netradiční místo a i tímto bychom rádi ukázali, že značka E.daniely jde vpřed světovým trendům a nebojí se oslovit i mladší publikum. Moc se na přehlídku těším. Taky máme naplánované novinky, které určitě stálé zákaznice ocení a věřím, že i nadále zůstanou věrné značce E.daniely,“ říká Pavel Berky.

zdroj: archiv značky e.daniely

Značka E.Daniely si zakládá na originalitě střihů a výjimečné kvalitě materiálů a zpracování. Veškeré modely jsou vzorovány a šity v České republice. Od devadesátých let obléká značka řadu významných dam herecké, podnikatelské i politické scény. Připravila šaty pro několik ročníků Miss včetně róby pro Alenu Šeredovou na Miss World. E.daniely jsou autory nástupových kolekcí pro české olympioniky na LOH v Londýně (slavné holínky) a v Riu. Značka také šije například jevištní kostýmy pro Magdalenu Koženou a její prezentaci jsme mohli vidět na Fashion Weeku v Mnichově.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram