Péče o citlivou mužskou pleť

Péče o citlivou mužskou pleť

Hýčkejte partnerovu pleť a pořiďte mu jednu z výborných kosmetických řad pro mužskou pleť! 

Hýčkejte partnerovu pleť a pořiďte mu jednu z výborných kosmetických řad pro mužskou pleť! Únava, stres a působení znečištěného ovzduší působí na pleť každého z nás. A když říkám každého, mám tím na mysli i mužskou pleť, které není o nic méně citlivější než pleť žen.

Studie říká, že téměř každý druhý muž, který je mladší 35 let, má citlivou pleť. Lepší kvalitě mužské pleti nepomáhá ani každodenní holení. To působení všech negativních vlivů ještě více prohlubuje. Při holení pleť přichází o povrchový kožní maz. To způsobuje mužům ono známé podráždění, dehydrataci pleti a tvorbu pupínků. Při každém holení je odstraněno 0,1 mm kůže! Mužská pleť se ale svými vlastnostmi značně liší od té ženské. Je výrazně mastnější, o 24% silnější a teplejší, protože se v ní vyskytuje více krevních vlásečnic, je tedy 2x více prokrvena. Také více tíhne k tvorbě kruhů a váčků pod očima a má nižší hodnotu pH. Mužská pleť je proto výrazně citlivější vůči působení negativních vlivů prostředí.

Podívejte se nyní, spolu se mnou, co nabízí český trh. Jaké velké kosmetické značky se začali více věnovat i problematice mužské pleti a jaké z nich jsou ty nelepší?

Oriflame
Oriflame jako jedna z prvních dostupnějších kosmetických značek přišla s řadou pro muže - Oriflame Men. Co mužům tato řada nabízí? Pomineme-li atraktivní obaly a vzhled kosmetických přípravků, jsou to především rychlé výsledky, tzn. že její pravidelné používání je na kvalitě pleti znát v krátkém čase. Tato linie byla navržena tak, aby mužům poskytovala maximální komfort s minimálním úsilím. Řada Oriflame Men obsahuje přípravy pečující o pokožku a kosmetiku určenou pro holení.

Avon
Americká společnost Avon představila v loňském roce svou vlastní řadu pro muže. Kosmetická řada Avon For Men je velmi pestrá. Nalezneme v ní čistící přípravky, gely a balzámy na holení, regenerační oční krém a omlazující hydratační krém na obličej, který dodává pleti energii, uvolňuje napětí, okysličuje pokožku a zároveň pomáhá odstranit škodliviny. Dále potom tvarující krém, který byl navržen speciálně pro potřeby mužského těla. Zlepšuje vzhled břišních partií a pravidelným používáním obnovuje pevnost a pružnost pokožky.

Nivea
Velmi oblíbená kosmetická značka Nivea se také zaměřila na muže s citlivou pletí. Nabízí šetrnou péči s výrobky Nivea For Men Sensitive. Tuto řadu charakterizuje obsah unikátního anti-stres komplexu s heřmánkovými extrakty a pečujícími vitamíny, který chrání citlivou pleť před negativními vlivy okolního prostředí.

Za zmínku také stojí nová řada od L'Oréal Paris, který vytvořil řadu Men expert speciálně pro citlivou i normální pleť mužů. A tradičně, jedna z nejlepších kosmetických značek - Vichy také přichází s novými přípravky z řady Vichy Homme, které jsou speciálně přizpůsobeny mužské pleti.

 

Zdroj fotografií: Google.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram