Péče o pleť: Jak a proč by se měla lišit vaše denní a noční pleťová rutina

Péče o pleť: Jak a proč by se měla lišit vaše denní a noční pleťová rutina

Ačkoli si někteří myslí opak, ranní a noční rutina v péči o pleť se razantně liší. Naše pleť si vyžaduje péči ve všech denních fází. A my víme, na co si dát pozor.

Pokud hodláte aplikovat novou rutinu v péči o pleť, prvním krokem by měla být rešerše trhu s pleťovými produkty. Je jich spousta. Každá pleť je totiž odlišná. Ale je možné orientovat se podle oblíbenosti a snášenlivosti svého okolí. Je proto dobré zvolit známé osvědčené značky a dívat se také na reference. Mezi oblíbené značky s produkty, které odlišují ranní a noční péči, patří například Weleda, Nobilis, CaraVe, Clinique, Dermalogica, Garnier či Ryor.

A tím se dostáváme k odlišným funkcím každého produktu. Při péči o pleť ráno bychom měli dbát především na to, čemu pleť vystavujeme v průběhu celého dne. Pleť je namáhána častým pohybem, odolává větru, slunci, vodě i prachu či špíně. Často na pleť saháme či se jí dotýkáme různými předměty (například mobilním telefonem). Proto je důležitá především ochrana pleti.

Denní chaos

Prvním krokem ranní péče by samozřejmě mělo být správné vyčištění. I v noci se pleť mastí a ulpívají na ní nejrůznější částečky, které pak zanášejí póry a znesnadňují nanášení dalších produktů a makeupu. Dalším krokem by měl být lehký toner, který pleť hydratuje. V dalším kroku aplikujeme oblíbené antioxidační sérum pro zvýšení ochrany a v neposlední řadě také krém vhodný pro ranní péči. U denního krému oceníte především aktivační látku s vitaminem C. Poslední krok se liší dle období a potenciálního prostředí. Nejškodlivější vliv na pleť má totiž sluneční záření, které způsobuje rychlejší stárnutí pleti. Jako prevence je vhodné do denní rutiny zařadit krémy a přípravky s UV faktorem, který je účinný minimálně 12 hodin.

Zdroj: Pexels, Ekaterina Blovtsova

 

Noční oáza

U noční péče je naopak zásadní spíše čištění pleti než ochrana. Po celodenních útrapách je nutné pleť nejen odlíčit, ale i důkladně očistit od veškerých nečistot. Můžeme proto sáhnout po agresivnějších produktech. Po správném očištění pleti můžeme použít toner, který není nutný v případě, že jej zahrneme do denní rutiny. Co však nutné zůstává, jsou produkty proti stárnutí a pro vypnutí pleti. Tyto aktivační přípravky nejlépe působí právě večer, kdy už pleť není zbytečně napínána. Jedná se například o sérum proti stárnutí nebo rozjasňující přípravek pro oblast kolem očí. Celou rutinu završíme oblíbeným noční krémem. Ten by měl být hydratující, zvláčňující a přitom zklidňující. Ukládáte se ke spánku totiž nejen vy, ale i vaše pleť.

Zdroj: Pexels, Pavel Danilov

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram