Petra Balvínová představuje TIQE kolekci s názvem Fluidum: ženské křivky v ní neschováte

Petra Balvínová představuje TIQE kolekci s názvem Fluidum: ženské křivky v ní neschováte

Petra Balvínová přichází s novou modelovou módní kolekcí TIQE 

Petra Balvínová přichází s novou modelovou módní kolekcí TIQE pro nadcházející podzim a zimu 2012/13 . Kolekce zdůrazňuje ženskost a ženské křivky. Petra ji nazvala Fluidum a rozdělila ji do celkem čtyř modelových řad, lišících se od sebe především barevností, ale také použitými materiály a střihy.

Fluidum, to je název nové kolekce Petry Balvínové TIQE, ve které nám návrhářka nabízí zpestření konfekční módy něčím jiným a netradičním, co z nás udělá ono zmíněné Fluidum a dodá nám nepopsatelné kouzlo osobnosti. V kolekci TIQE F/W 2012/13 je kladen velký důraz na ženskost a ženské křivky. Silueta přesýpacích hodin je přesunuta do střihového řešení klasických pouzdrových šatů a dalších modelů. Právě členění jednotlivých dílů, kombinace materiálů a barev je jedním z hlavních prvků kolekce. Svoji podzimní kolekci TIQE, Fluidum rozdělila Petra Balvínová do čtyř liniových řad s důrazem především na použité barvy nebo jejich kombinace.

1. linie TIQE – Fluidum: Pastelové marshmallow
První linie Petry Balvínové vyniká pastelovými barvičkami, typickými pro známou americkou cukrovinku marshmallow. K béžovému tělovému základu doplněnému kožešinou v přírodních odstínech přidala návrhářka jemné pastelové odstíny: světle růžovou nebo zelenkavou.

2. linie TIQE – Fluidum: Barvy pozdního podzimu
„Podzim“ Petry Balvínové rozhodně není řvoucí jako barvy podzimně zbarvených listů japonských javorů! Jako základ pro svoji druhou modelovou linii kolekce TIQE Fluidum použila Petra Balvínová mnohem decentnější odstíny, základem je materiál s barvou a vzorem hnědošedé kostky. Tu pak návrhářka oživuje a ozvláštňuje oblíbenou krajkou a akcentním lemováním v podobě magentově růžové.

3. linie TIQE – Fluidum: Black (& White)
Ženy mají černou rády a Petra Balvínová jim ji rozhodně nechce upřít. Takže třetí linie její podzimní a zimní kolekce je právě v této barvě, nebo se hraje s oblíbeným černobílým kontrastem. Právě z klasického černobílého dua udělal návrhářka hlavní barevnou linii celé kolekce a objeví se nejen na šatech, ale i na kabátcích, kožených bundách, kalhotách či svetrech.

4. linie TIQE – Fluidum: S důrazem na kontrast!
Výrazné kontrasty, kombinace červeno-růžových tónů doplněných o zelenou a modrou, jsou základem poslední liniové řady TIQE Fluidum, kterou Petra Balvínová připravila pro letošní podzim a zimu 2012/13. Je to linie pro ženy, které se nebojí být vidět a které barva oblečení nabíjí životní energií. Po té, co jsme se podívali na členění kolekce Petry Balvínové podle kombinace barev a také materiálů, což je klíčovou filosofií kolekce, se můžeme podívat také na jednotlivé kousky oblečení kolekce TIQE Fluidum.

K zimě patří bundy a ty nám Petra Balvínová navrhla v jednoduchých, snadno kombinovatelných a vyhledávaných čistých střihových liniích. Zimní hřejivý sortiment Petra rozšířila opět také o zajímavé kožešinové vesty. Říkám opět, protože kožešinové vesty nejsou žádnou novinkou v kolekci Petry Balvínové. Ty Petra nabízí na zakázku již druhou sezónu. „Na zakázku již druhou sezónu vytváříme kožešinové modely. Používáme králičí kožky. Králík je užitkové zvíře v první řadě pěstované pro maso, kožešina je tak druhotná surovina.“ Říká Petra Balvínová. Kožešinové vesty mají v průramcích všitý zip a jednoduše se dají na ně přizipovat kožené rukávy a vzniká tak bunda.

Dále jsou v kožešinové kolekci zastoupeny kožich a pléd, který se pomocí pásku obléká přes koženou bundu a plní tak funkci vesty. Na rozdíl od mnohých žen, Petra Balvínová rozhodně nezapomíná, že základem dámského šatníku by měly být sukně a šaty. Kromě klasických rozšířených sukní s tylem jsou letos v kolekci TIQE zastoupeny nabírané šifonové sukně i klasické rovné sukně s řasením na bocích. A jak si Petra pohrála s vrchním dílem outfitů halenky a trička? Halenky návrhářka nabízí ve dvou střizích: s užší siluetou s převýšenými rameny a ve druhém střihu jako splývavé s nabíráním naprůkrčníku a rukávech. Trička jsou v nové kolekci TIQE Fluidum oproti klasickým střihu TIQE triček jednodušší, pouze se střihovým detailem na předním díle.

Návrhářka je připravila v alternativě s límečkem, roláčkem či jen s jednoduchým kulatým průkrčníkem s podsádkou. Také kalhoty jsou v kolekci TIQE Fluidum k dispozici ve dvou liniích. První střihová linie je inspirována 70. lety. Má vyšší pas, na který si již po éře bokovek konečně opět zvykáme, je s výpustkovými kapsami na předním díle a má prošité puky. Druhá linie kalhot je dělána speciálně na zimu a je z teplého elastického materiálu v úzkém střihu buď do pasu nebo na boky se spadlým sedem.

 

Zdroj obrázků: TIQE - Petra Balvínová

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram