Plesové rukavičky hlásí comeback v novém hávu

Plesové rukavičky hlásí comeback v novém hávu

Milovala je princezna Diana i herečka Audrey Hepburn. Postupem doby se však začaly vytrácet jak z hollywoodských šatníků, tak z haute couture kolekcí plesových šatů předních módních domů. Jsou tu ale po čase zpět - plesové rukavičky.

Gala comeback

Po roce je tu opět plesová sezóna a kromě ní se bílé koberce plní róbami hollywoodských hvězd při předávání mnoha a mnoha uměleckých cen. A nás zajímá jediné - co bude trendem letošní sezóny a co budeme letos celý rok vídat na přehlídkových molech předních módních domů? Poslední dny a týdny ukazují, že se nám do módy vracejí dlouho zavrhované plesové rukavičky. Ty se naposledy v záři reflektorů nadechly s dobou Velkého Gatsbyho, příchodem Marilyn Monroe a Audrey Hepburn. Pak se po nich slehla zem. Vypadá to však, že si tento módní doplněk připravil velký comeback pro rok 2020.

Hollywood zasahuje

Poté co minulé desetiletí ovládly plesovou sezónu především mini kabelky a designové tenisky, navrací se svět, a to především ta hollywoodská část k eleganci, kterou v posledním čtvrtstoletí tak postrádala. Nikoho asi nepřekvapí, že prvním, kdo vytáhl plesové rukavičky na světlo boží, byla zpěvačka Rihanna. V závěsu za ní pak módní guru zpěvačka Beyoncé.

Výstřednost, ale hlavně elegance

A jak už to u těchto hollywoodských hvězd bývá, vzaly tento retro prvek moderním útokem - světlé barvy a blýskavé doplňky nejsou výjimkou. Například herečka Margot Robie si na premiéru jejího nového filmu Birds of Prey oblékla růžové saténové rukavice, které dostaly její černou róbu do Dries van Notena na úplně jinou úroveň. Modelka Halima Adem zvolila též černé šaty s bílým květováním, ale rukavičky doladila v čisté černé barvě. Na benefiční večer značky Miu Miu zvolila podobné rukavičky i zpěvačka Rita Ora, která je však doplnila o několik širokých stříbrných náramků. A na černou róbu se stejnobarevnými saténovými rukavičkami vsadila i písničkářka Rosalía, která zvolila šaty od Burberry pro příležitost předávání cen MTV.

foto: Pinterest

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram