„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

Značka, která jejími slovy vznikla z lásky k tvoření, již funguje třetím rokem a nabízí na svém e-shopu nejen půvabné hrací kolotoče nad postýlku, ale také dřevěné hrazdičky s hračkami, barevné variace kousátek či originální dekorativní dřevěná světla.

„Nápad vyrábět kolotoče vznikl spontánně, když jsem nemohla na trhu najít žádný, který by byl praktický a zároveň se stal krásným doplňkem do dětského pokojíčku,“ vypráví o začátcích své firmy Jana, která prostřednictvím tvůrčí práce toužila rozdávat radost nejen těm nejmenším, ale i vykouzlit úsměv na tvářích nastávajících maminek.

 

BAREVNÝ KOKTEJL DĚTSKÝCH KOLOTOČŮ. I NA MÍRU

Kolotoče jsou praktickým doplňkem k postýlce i do dětského pokojíčku. Točící se komponenty lehce zaujmou pozornost miminka, které jejich sledováním rozvíjí své zrakové a prostorové vnímání. Tím, že zaměstnává smysly miminka, mu zároveň pomáhá ke snadnějšímu spánku. Srdce maminek pak zaplesají v momentě, kdy si uvědomí, že tyto kolotoče umí být k postýlce i nezvykle krásnou dekorací.

Veškeré hrací kolotoče designérky Jany Baťkové jsou totiž dílem české poctivé ruční práce. Postupem času kvůli obrovskému zájmu přidala profesionálního truhláře a švadlenu. Všechny produkty tedy vznikají pouze ve spolupráci s lokálními výrobci a jsou vyráběny z nejkvalitnějších přírodních materiálů. I díky tomu všechny dětské hračky – nejen kolotoče – vlastní certifikát pro děti od 0 let, tudíž jsou bezpečné pro děti od narození. V současnosti e-shop nabízí devatenáct variací, v mnoha případech v několika barevných provedeních. Čerstvou novinkou v rodině plstěných kolotočů je pak kolotoč s ovečkami, jehož provedení zaneprázdněná Jana nosila v hlavě minimálně dva roky.

Pro ty, které zaujal design, ale nenašli „svůj“ kolotoč, není ještě nutně důvod ke smutku. „Jelikož jsme malá značka, umíme se přizpůsobit i individuálním požadavkům a vytvořit dětský kolotoč nad postýlku dle přání našeho zákazníka,“ vzkazuje autorka. U vybraných kolotočů si lze pak zvolit jak svislé zavěšení ozdůbek, tak zavěšení směrem k miminku, které na postavičky lépe vidí, jelikož jsou k němu mírně nakloněné. Na výběr je i ze tří variant hracích strojků. Prvním z nich je mechanický, ručně natahovací, který po natažení rozehraje celou místnost Brahmsovou Ukolébavkou. Druhý strojek funguje na dvě tužkové baterie a hraje celkem dvanáct melodií, které miminko zaručeně ukolébá do říše spánku. Třetí variantou je elektrický strojek, který se pouze otáčí.

NEJLEPŠÍ CHVÍLE S DĚTSKOU HRAZDIČKOU A KOUSÁTKEM, CO NEOMRZÍ

Hledáte nejlepší hračku pro své miminko? Pak by vaše volba měla padnout na dětskou dřevěnou hrazdičku se zavěšenými hračkami, která zabaví vaše děťátko a zároveň mu postupně pomůže rozvinout motorické dovednosti a koordinaci. Bukové dřevo, z něhož je hrazdička vyrobena, navíc zapadne svým jednoduchým stylem do každé domácnosti i k ostatním hračkám. „Hrazdička je jednou z prvních hraček, na které miminko začíná reagovat. Jelikož děťátko ze začátku samotnou hračku v ruce neudrží, je zavěšení hraček nad ním ideálním řešením. Proto je za mě nepostradatelnou výbavou pro miminko,“ usmívá se designérka, která na e-shopu stránek O my dear nabízí celkem šest variací dřevěných závěsných hraček na hrazdičku.

Odpovědí na nenechavé ručičky miminka, které svět rádo pusinkou ochutnává, je kousátko. Nepostradatelná hračka do postýlky, kočárku či do autosedačky, která nejen zabaví, ale i uleví od bolavých dásní při růstu zoubků. Proto je nutnější než jinde, aby bylo také kvalitní a z bezpečného přírodního materiálu. Jana Baťková, jíž se minulý rok na podzim narodilo druhé děťátko, o tom ví své, a tak nezapomněla na roztomilá dřevěná kousátka, jež stejně jako ostatní výrobky z její tvorby drží českou certifikaci hraček.  

KLIDNÝ SPÁNEK S ÚTULNÝM OSVĚTLENÍM 

Styl, originalita a hravost. Tak se prezentuje značka O my dear, která již v prvním roce svého působení rozšířila svůj sortiment o svítící dřevěná světla. „Naše dekorační světla jsou nejen praktickým, ale i stylovým svítidlem do dětského pokojíčku,“ říká ke kouzelným svítícím doplňkům zakladatelka značky a dodává, že díky nim se místnost zahalí do jemného, útulného osvětlení a (nejen) miminka se budou v pokojíčku cítit bezpečně i za té nejtemnější noci.

Vy, kteří si uvědomujete udržitelnost a důležitost a rozvíjení lokálních značek a chcete podpořit poctivou kvalitní práci odvedenou s láskou, byste jistě neměli přehlédnout pestrou a stylově čistou tvorbu talentované Jany Baťkové, která – jak se dozvíte na jejích sociálních sítích – stále chystá něco nového.


@omydear

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram