Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Chladné období s sebou přináší pití teplých nápojů. Popularita čajů neustále narůstá a je brán jako kulturní zvyk. Čaj je druhým nejrozšířenějším nápojem na světě. Jak to vidíte vy? Kopete za tým kafaři nebo milovníci čajů?

Lidstvo jako takové pilo čaje na počátku spíše z praktického hlediska. Čaj zahřeje a skvěle působí na vnitřní a vnější problémy v těle. To, že bylinky pomáhají, není žádná novinka, proto nejlepší volbou jsou určitě sypané čaje z čerstvých bylinek nebo usušených plodů. Existují i nějaké kvalitní varianty, které stojí za to i v podobě sáčků. Zajímavým a neobvyklým čajem je kvetoucí čaj, který upoutá na první pohled a doslova před vámi vykvete.

Druhy čajů

Čaje se rozdělují podle způsobu zpracování do čtyř základních skupin – čaje bíle, zelené, polozelené a černé. My jsme vám vybrali několik zajímavých druhů, vhodné pro sychravé a studené podzimní dny.

Mátový čaj

Máta je skvělým pomocníkem při problémech s trávením. Provoní vám celý byt a výborná mentolová chuť vám zůstane na jazyku. Pokud máte potíže s usínáním, šálek mátového čaje přijde vhod. Zajímavostí je to, že máta patří mezi přírodní afrodiziaka.

Rooibos

Je připravován z keře čajovce kapského a většinou se pije s mlékem nebo cukrem. My doporučujeme čaj s kapkou medu. V tradiční čínské medicíně se Rooibos používá na zmírnění alergií či astmatu nebo na zklidnění podrážděného žaludku.

Matcha Tea

Je stále novinkou na trhu a spousta lidí jej nezná. Byl objeven už ve 12. století, ale dnešní podoba zeleného prášku všechno předčila. Díky tomuto čaji v sobě probudíte sílu japonských bojovníků. Obsahuje vysoký obsah antioxidantů a posiluje paměť. Matcha Tea je skvělý pro celkovou relaxaci a meditaci.

Červená keramická konvička 

Jak si stylově vychutnat vaše oblíbené čaje? Vybrali jsme pro vás nádhernou červenou konvičku s bílými puntíky, která krásně vynikne na kuchyňské lince. Právě je zlevněná na 429 Kč, Bonami.cz.

Zdroj foto: Pixabay.com, Bonami.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram