Podzimní čistka oblečení

Podzimní čistka oblečení

Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

zdroj: pexels.com

Pokud patříte mezi ty, kteří neustále nakupují nové oblečení a uskladňují si vše možné i nemožné, tak zpozorněte. Každým rokem pro vás může být třídění šatníku složitější a složitější. Úklid je potřeba si ulehčit.

Minimalismus

Existuje pár pravidel a možností, jak si to celé usnadnit. Jednou za čas je potřeba probrat veškeré oblečení a připravit ho na sezónu. Svetry, které jste měli rok ve skříni mohou zavánět nebo být od prachu a je potřeba je vyvětrat, popřípadě i vyprat. Když se o své věci budete hezky starat, tak vám vydrží dlouho. Také si dejte pozor na moly. Pokud se dostanou do vaší šatny, tak se jich velmi těžko zbavuje. Dobrý tip je například sušená levandule, které je účinně zažene a krásně vám provoní skříň.

zdroj: pexels.com

Co mi sluší?

Nemyslete jen na to, jestli oblečení vyšlo z módy, ale hlavně na to, jak se s daným kouskem cítíte a co pro vás znamená. Sluší vám? Využijete ho v dalších měsících? Pokud je odpověď rozpačitá či záporná, tak se s daným kouskem oblečení na dobro rozlučte.

zdroj: pixbay.com

Už žádné přervané skříně

Partneři vám pak alespoň nebudou vyčítat přetékající šatník a je jedno, zdali jde o ženy či muže. Pokud nějaké hadříky už nechcete, tak je věnujte na charitu nebo rozdělte mezi kamarády/ky. Ty nejvíce zachované můžete prodat nebo využít na látky.

zdroj: pexels.com

Ukliďte si v hlavě

Vytřídit staré oblečení a dát do pořádku vše, co máte, také skvěle funguje na psychiku, což je v dnešní době velmi důležité. Každý z nás tráví většinu času zavřený doma, tak jej pojďme společně a efektivně využít.

zdroj: pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram