Pojďte si zasportovat i v této době, doporučují české krásky Nikol Švantnerová a Fabiana Bytyqi

Pojďte si zasportovat i v této době, doporučují české krásky Nikol Švantnerová a Fabiana Bytyqi

Krásné ženy, vysportovaná těla a chuť posouvat se dál doplňuje kvalitní sportovní vybavení. Zeptali jsme se profesionální boxerky Fabiany Bytyqi a modelky Nikol Švantnerové, jak se udržují v kondici.

foto: archiv Puma kolekce UNTAMED

Ne vždy je snadné skloubit zdravý životní styl s rodinou a koníčky, ale znáte to, když se chce, všechno jde. Jak aktuálně tráví svůj čas dvě známé české tváře, jaké sportovní oblečení a obuv je baví a co doporučují našim čtenářům, čtěte na dalších řádcích.

Fabiana Bytyqi je česká profesionální boxerka, která je také přezdívaná jako Andělská pěst. Ve svých pětadvaceti letech již dvakrát obhájila titul mistryně světa organizace WBC v mini muší váhové kategorii.

Kdybyste na chvíli zapomněla na box, jaký je Váš nejoblíbenější sport?

Je jím určitě běhání. Ač ho vždycky těsně před výkonem proklínám, v skrytu duše je to něco, co mě naplňuje a u čeho si absolutně vyčistím hlavu. Je to pro mě "vedlejší" sport, takže na výsledcích nezáleží, a o to víc mě potěší, když si stoupnu na stupně vítězů mezi lidi, kteří běhání věnují tolik co já třeba boxu. Navíc mě baví i to závodní prostředí, kdy na startu stojí hromada běžců, hraje to všude barvami, všichni jsou nervózní, řeší se tam pro mě celkem "sci-fi" věci, jako jaký má vliv přilnavost oblečení či druh boty na výsledný čas. Proto se celkem těším, až tato doba pomine a já si nakráčím na start nějakého šíleného závodu v nových běžeckých botách PUMA NITRO. Doufám totiž, že v nich budu lámat své osobní rekordy. 

foto: archiv Puma kolekce UNTAMED

Co byste doporučila “obyčejným smrtelníkům”, aby se i v této době dokázali udržet v kondici?

Internet je plný online workoutů a cvičících aplikací. Sama jsem do jedné z nich konkrétně do PumaTRACu nahrála své workouty. Takže bych jen obyčejným smrtelníkům doporučila nevymlouvat se na špatnou dobu a zkusit domácí cvičení. Není to až tak špatné, jak se to zdá a po pořádné večerní makačce můžete rovnou vlítnout pod deku na gauč a zvesela regenerovat. Samozřejmě to doplnit o kvalitní stravu a pořádnou dávku vitamínů.

Jak těžké je zkombinovat vrcholový sport, rodinu, přátele a vše, co máte ráda?

Kdyby to bylo jen to výše zmíněné, tak by to byla brnkačka. Momentálně kombinuji vrcholový sport, klasické osmihodinové zaměstnání, magisterské studium, rodinu, přátele, zvířata. Když člověk vše šikovně poskládá, rozvrhne a má tolerantní rodinné zázemí, tak se to zvládnout dá. 

Jak to aktuálně zvládáte bez ringu?

Je to vysilující, když se dlouhodobě připravujete bez jakékoliv vidiny. Ale aktuálně jsem v přípravě na zápas, který by se měl uskutečnit 27.2.2021, bez diváků, není titulový, ale je to konečně zápas! 

Váš oblíbený outfit, když zrovna netrénujete? 

Jsem člověk, kterého 24/7 najdete v legínách ať už v práci s dětmi, na tréninku či doma. Proto je pro mě oblíbeným časem ten, kdy ze sebe můžu udělat úplnou dámu, navléct šaty, podpatky a vyrazit do dobré společnosti.

foto: archiv PUMA kolekce UNTAMED

Osmadvacetiletá Nikol Švantnerová získala v roce 2015 titul soutěže Česká Miss. S modelingem však začala už ve třinácti letech a jen o tři roky později se objevila na přehlídkách značek Dior a Dolce & Gabbana v Hongkongu. Dnes má kromě modelingových úspěchů také velkou vášeň pro sport.

Co je pro Vás hlavním motorem v rámci běhu?

Já jsem hodně cílevědomá a ráda se pořád někam posouvám, takže určitě to, že uběhnu více a více a že i mé tělo se posunuje. 

Máte ráda sport a zdravou stravu, nebo se občas i ráda odměníte něčím dobrým?

Aby byly vidět co největší výsledky, tak se to bohužel bez zdravého jídla neobejde, naštěstí mi to chutná, nicméně jídlo miluju a snažím se nijak zvlášť neomezovat, třeba sladké miluju a pak naši klasickou českou kuchyni, takže se odměňuju docela často a pak si hold více máknu (smích).

 

foto: archiv Puma kolekce UNTAMED

Kolik času za týden věnujete sportování?

Aspoň 5x týdně a o víkendu jsou vždy nějaké výlety. Snažím se vždy začít během nebo kolem a pak kruhový trénink doma, hlavně na břicho. 

Sport a sparing partner - ano nebo ne?

Nevadí mi vyrazit za sportem s parťákem, ale většinou mi hlavně dělá parťáka pes, občas je těžké najít někoho, kdo je naladěn stejně.

Jaké boty byste doporučila na běh pro úplné začátečníky?

Já miluju ultralehké od Pumy a v rámci spolupráce s nimi se už nemůžu dočkat, až vyzkouším další novinku a to Puma Nitro. 

foto: archiv Puma kolekce UNTAMED

foto: archiv Puma kolekce UNTAMED

Nové běžecké boty PUMA NITRO z kolekce UNTAMED budou dostupné v průběhu března

 

legíny PUMA Tight  kolekce UNTAMED 1 899 Kč

tenisky PUMA Provoke XT UNTMD kolekce UNTAMED 2 599 Kč

sportovní podprsenka PUMA kolekce UNTAMED 849 Kč

Tréninková sportovní bunda PUMA kolekce UNTAMED 1 999 Kč

Kolekce PUMA UNTAMEDje dostupná v prodejnách A3 Sport, UrbanStore, Espace shop a New Wave v průběhu února a března.

 

 
 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram