Pop-up Life is fashion představil skvělé designéry

Pop-up Life is fashion představil skvělé designéry

Pop-up obchody, tedy krátkodobě pronajaté prostory s širší nabídkou sortimentu, jsou u nás stále oblíbenější. Jeden z nejvýraznějších Life is Fashion představil v pražském bytě několik talentovaných a progresivních designérů, o kterých snad ještě hodně uslyšíme.

Pop-up měl podtitul Street style fashion, ale všechny návrháře spojovalo spíš téma udržitelnosti materiálů, kvality a precizní práce. Návštěvníci měli možnost se s každým tvůrcem setkat osobně, pohovořit s ním o jeho tvorbě, vyzkoušet a případně zakoupit jeho kousky. 

Pavel Berky, známý a úspěšný návrhář, který byl patronem letošního pop-up, nám nabídnul kousky ze své Basic kolekce. Nás nejvíce zaujaly jeho větrovky z padákoviny, která několik desítek let čekala na nové využití. Tento materiál je neskutečně jemný, lehký, poddajný a skladný. Každý kus je originál, doplněný ručně tištěnými razítky. Více informací, modelů a kolekcí na pavelberky.com

TAM ARA, tedy značka Tamary Bodnárové, původem Slovenky žijící a tvořící v Praze, se pop-up zúčastnila se svou novou kolekcí, která je trochu jiná než Tamařiny předchozí kolekce, a to konkrétně svou barevností. Kobaltová modř, kterou si mladá návrhářka oblíbila při svých cestách po Maroku, je trochu protikladem k dřívějším přírodním barvám, kterým ale designérka také stále zůstává věrná. A nezůstává věrná jen barvám, ale hlavně kvalitě šití, propracovanosti střihů a přírodním látkám. Tamara na základě svých dřívějších zkušeností s kancelářskou prací a nepohodlností konfekčního oblečení, které je běžně dostupné pro ženy, které musí dodržovat určitý dress-code, pracuje s čistou bavlnou, lnem a jinými přírodními materiály.

REMON je značka Rebeky Monhartové, zaměřená na doplňky. Její dominantou jsou krásné plstěné kšiltovky, kterým mladá designérka říká Cap.on. Všechny čepice vyrábí ručně, a vy si můžete vybrat mezi množstvím barev i velikostí. Novinkou je Cap.on z recyklovaného materiálu. Rebeka na svém e-shopu nabízí také batohy, kabelky a ledvinky. Vřele doporučujeme!

KIDE je značka ručně šitých kožených kabelek Naděždy Englberthové. Šít kožené doplňky dnes umí málokdo a Naděždiny kousky jsou opravdu jedinečné. Kůže doplněná ručně malovanými obrázky nebo zalitými sušenými květy působí luxusně a elegantně.

Roman Humlíček je český, původně pouze oblekový krejčí, který se postupem času nechal okouzlit denimem a nyní se věnuje zakázkové tvorbě. Pokud si od něj necháte džíny ušít, můžete se těšit na velký zážitek. Nejen, že vám vysvětlí, jak správně by se mělo s látkou pracovat, a co všechno špatně dělají konfekční značky, ale doporučí vám ideální střih pro vaši postavu. Jeho tvorba přesně potrvzuje pravidlo, že když do oblečení chytře investujeme víc financí při koupi, kvalitní látky nám déle vydrží a budou na sebe nanášet svůj vlastní příběh, který jim dáme my samotní.

OVÁ je značka minimalistických šperků z plexiskla, které jsou vytvářeny s pomocí chráněných dílen, které zaměstnávají handicapované lidi. Jejich šperky mají jasnou signaturu, jsou k dostání v klasicky černé a nově bílé barvě. Cena těchto originálních šperků je velice nízká, takže neváhejte!

Dominika Býmová, se kterou jsme nedávno přinesli rozhovor, představila svou kolekci White Sage, tedy kolekci věnovanou ženskosti, přírodním a vzdušným materiálům. Látky, z kterých Dominika šije, jsou v různých poměrech z čisté bavlny a lnu, nejsou nikterak barvené, takže je celá kolekce v jemných bílých až béžových odstínech. Dominičiny kousky jsou od teď k dostání na jejím eshopu a my jí přejeme velký úspěch.

Tereza Otáhalíková vrací do současné módy kdysi slavnou a uznávanou bižuterii z Jablonce nad Nisou. Někteří by mohli považovat štras a bižuterii za lacinou a okoukanou, ale když šperky navrhne tak skvělá designérka a zhotoví je precizní řemeslníci, vznikne skvost, který jinde na světě nenajdete. Tereza studovala oděvní design, pak pracovala pro Preciosu, kde se právě setkala se šperky. A protože není typ, kterému vyhovuje být v týmu velké korporátní společnosti, rozhodla se jít svou vlastní cestou a my jsme za to moc rádi!

V rámci celého dne nám ještě Klára Haunerová představila knihu Fashion Management, jejíž spoluautorkou je. Pokud jste mladý začínající návrhář, najdete v ní spoustu rad a pokud jste jen módní nadšenec, dozvíte se víc o světě módy v České republice. Celá akce se pořadatelům podařila, tak si ji za rok nenechte ujít ani vy, abyste se dozvěděli, co je nového na českém návrhářském poli.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram